Windows 10 80200053 Güncelleme Hatası

Windows 10 işletim sistemi kullanıyor ve işletim sisteminizi güncellemek isterken bilgisayarınızda “Kod 80200053 Windows Update bilinmeyen bir hatayla karşılaştı” hatasını alt tarafta gözüktüğü şekilde alıyorsanız bu hatayı nasıl çözebileceğinizi kısa ve basit bir yöntemle size anlatmak istiyoruz.

Bu hatayı eğer işletim sisteminizde aldıysanız hatayı düzeltmediğiniz müddetçe güncelleme yapamazsınız. Bu hatayı anlattığımız şekilde çözerseniz güncelleme sorununuz ortadan kalkacaktır. Bu hatayı çözmeden güncelleme yapabilmeniz hata aldığınızdan dolayı mümkün değildir. Burada size anlattıklarımı sizde bilgisayarınızda uygulayınız.

Windows 10 80200053 Güncelleme Hatası

Masaüstünüzde bulunan ya da başlat menüsünden Bilgisayarımız simgesinin üzerinde fare ile sağa Yönet menüsünü bilgisayarınızda açınız. Karşınıza çıkan Bilgisayar Yönetim ekranında Hizmetler ve Uygulamalar alanına giderek Hizmetler alanı açınız ve Windows Installer seçerek fareniz ile sağa tıklayarak Başlat menüsüne basınız.

Tekrar Windows Update sayfasına giderek güncelleme yapmayı deneyiniz. Windows Installer bilgisayarınızda başladığınız güncelleme sırasında bilgisayarınızda “Kod 80200053 Windows Update bilinmeyen bir hatayla karşılaştı” hatası görmeyecek ve güncellemeleri alabileceksiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi eğer Windows 10 işletim sisteminde güncellemeler de ilerde de sorun yaşamak istemiyorsanız bu çözüm yolunu bilgisayarda uygulamalısınız. Bu hatayı kaldırmamamız durumda Windows 10 işletim sisteminde gelen güncellemeleri almaz ve işletim sistemiz güncelleme almadığından dolayı farklı hatalar ile karşılaşma ihtimaliniz yüksektir. Bu güncelleme hatası çözdüğünüzde güncellemeleri sorunsuz bir şekilde bilgisayarınızda otomatik ya da manüel olarak sürekli alabileceğinizi unutmamanızı bilgisayarınız sağlığı için sizlere tavsiye ederim.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.