Windows 10 Bu Bilgisayar Simgesini Masaüstüne Getirme veya Gizleme

Yeni bir Windows 10 işletim sistemi kurduysanız ya da masaüstünde “Bu Bilgisayar” (bilgisayarımı) simgesi yoksa tekrar masaüstüne basitçe nasıl getireceğinizi ve arama kutusunda “Bu Bilgisayar” simgesine nasıl ulaşacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

Masaüstüne bu bilgisayar simgesini getirmek için alt taraftaki işlemleri sırası ile yapınız.

Başlat menüsünden Windows ayarlara gidiniz.

Windows 10 Bu Bilgisayar Simgesini Masaüstüne Getirme Ayarlar

Ayarlar menüsünden “Kişiselleştirme” menüsüne dokununuz.

Windows 10 Bu Bilgisayar Simgesini Masaüstüne Getirme Temalar

Kişiselleştirme sonrasından yan menüden “Temalar” menüsüne dokununuz. Temalarda sağ ortada “Masaüstü simge ayarları menüsüne dokununuz.

Windows 10 Masaüstü Simge Ayarları
Bu Bilgisayar Görünümü Windows 10

Masaüstü simge ayarları alanında “Bilgisayar” masaüstünde sizde görünmediğinden tik işaretine basarak ekran gözüktüğü gibi seçiniz ve tamam butonuna dokununuz. Tamam butonuna dokunduğunuz anda otomatik olarak Bu bilgisayar simgesi gelecektir.

Windows 10 Bu Bilgisayar Simgesini Gizleme

Windows 10 Bu Bilgisayar Simgesini Gizleme

Bu bilgisayarı gizlemek isterseniz yukarıda ki işlemleri sırası ile yaparak Masaüstü simge ayarları alanında “Bilgisayar” tik işaretini pasife alarak tamam butonuna dokunduğunuzda masaüstünde Bu bilgisayar simgesi gizlenmiş olacaktır.

Arama Kutusu Bu Bilgisayar Simgesi Bulma

Arama kutusunda Bu bilgisayar simgesini bulmak kolaydır. Yapmanız gereken arama kutusuna sadece bu bilgisayar yazdığınızda bu bilgisayar simgesi ekranda çıkacaktır.

Buradan bu bilgisayarım simgesine dokunduğunuzda bilgisayar menünüzü açabilir, bu bilgisayar simgesini başlangıca sabitleyebilir, görev çubuğuna sabitleyebilir, yönetebilirsiniz.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.