Windows 10 Gece Işığı Özelliği Kapatma / Açma

Windows 10 geçe ışığını kapatarak kahverengi gece görünümümü eski alışık olduğunuz beyaz ama göz yoran renge çevirmek istiyorsanız burada yazılı işlemleri yaparak kapatabilir ya da gece modunu nasıl tekrar açacağınızı sayfadan öğrenebilirsiniz.

Windows 10 Gece Işığı Özelliği Kapatma

İşlemleri sırası ile yapınız. Windows 10 başlat menüsüne gidiniz.

Ayarlar Sistem menüsünü gidiniz.

Windows 10 Gece Işığı Sistem

Sistem menüsünden açılan sekmeden Monitör ve sağ tarafta gece ışığı kapalı olarak değiştiriniz.

Windows 10 Gece Işığı Özelliği Kapatma

Windows 10 Gece Işığı Özelliği Açma

Açma işlemi yine Ayarlar > Sistem > Monitör > Gece Işığı Açık yapınız.

Windows 10 Gece Işığı Özelliği Açma

Gece ışığı açık konumdayken gece ışıgın ne zaman açılarak ne zaman kapanacağını otomatik olması için belirleyebilirsiniz. Aynı menüde Gece Işığı açma / kapama alanından altında bulunan “Gece Işığı Ayarları” menüsüne dokunduğunuzda Gece Işığını Zamanlayın alanından üst ilk ayarda Gece Işığının hangi saatde açılacağını hemen alt tafta gece ışığının hangi saatde kapatılmasını seçebilirsiniz.

Windows 10 için standar ayarlar gece ışığı başlama zamanı 21:00, bitiş zamanı 07:00 olmaktadır. Başlangıç zamanını bitiş zamanını değiştirebilir açılıp kapanma zamanını kendinize göre kişileştirebilirsiniz.

Windows Gece Işığı Ayarı ve Zamanlama Özelliği

Gece ışığında amaç gözün yorumlamasını engelleme, daha rahat çalışabilme zemini hazırlamaktadır. Bazı Windows 10 kullanıcıları açık ekranı bazıları ise daha loş kahverengiye dönük monitör ekranını sever. Bu ayarı da Güç alanında bulunan şeritten en açıktan en kapalıya yüzde miktarı olarak belirleyebilir anından sonucu görebilirsiniz. Önerilen gece ışığı 30 yapabilirsiniz.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, editörler sorunuzu cevaplayacaklardır!