Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Windows 10 herhangi bir sebepten dolayı güvenli modda açmak istiyorsanız burada size hem düz masaüstü bilgisayar hem de notebook bilgisayarlar da nasıl güvenliği modda açabileceğiniz detaylarına yer vereceğiz.

Bu işleme başlamadan önce “Güvenli Mod” nedir sorusuna kısaca değinelim arkadaşlar. Bilgisayarınızda güvenli moda girdiğinizde bilgisayarınızda bulunan internet ve diğer aygıtlar tamamen pasifleşir ve bilgisayar sadece açmaya planlanmıştır demek basitçe anlatımı olur.

Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Bazı durumda internet bağlantısı, sürücü güncellemeleri ya da başka yanlış yapılan bir işlem bilgisayarınızı çalışmaması sebebiyet verilmekte açılışta hata alarak giremeyebilir veya açılış penceresi tamamen donabilir. Bunun birçok nedeni vardır. Yanlış yazılım yükleme, zararlı yazılım bulaştırma ve daha birçok Windows’un normal çalışmasına engelleyen durumlar.

Bilgisayarınızı açamadığınızda nasıl güvenli moda geçersiniz sorusu ile çok basittir arkadaşlar. Bilgisayarınız ilk açılışında Bios penceresini geçtiği anda klavyenizde F8 bazı bilgisayarda ise F10 olabiliyor basınız. Burada karşınıza seçimler yer alacaktır. Çıkan seçimlerde Türkçe Windows 10 kullanıcıları “Güvenli Mod” seçimini seçerek devam etmeli, yabancı dil olan İngilizce Windows 10 kullanıcıları ise “Safe Mod” seçimini seçerek ilerlemelidir.

Seçimleri yaptıktan sonra bilgisayarınızın tahminen 2 ya da 3 dakika içinde güvenli modda çalışacaktır. Artık işlem ya da işlemlerinizi güvenli modda yapabilirsiniz. Güvenli moddan çıkmak için de yapmanız gereken tek işlem bilgisayarınızı yeniden başlatmak ve normal seyrinde bilgisayarınızın açılmasını beklemek olacaktır. Bu şekilde güvenli modu sonlandırmış olursunuz.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.