Windows 10 Internet Explorer Flash Player Etkinleştirme Sorunu

Windows 10 işletim sisteminizde Flash Player etkinleştirme uyarısı alıyorsanız bu sorunu nasıl çözeceğinizi buradan bulabilirsiniz. Anlatılan işlemler Windows 10 işletim sistemi için geçerlidir. Farklı bir işletim sistemi kullanıyorsanız sitede yine diğer işletim sistemleri ve popüler tarayıcılar için flash player etkinleştirme sorunlarını ve bunların detaylı olarak çözüm yollarını bulabilirsiniz.

Windows 10 Internet Explorer Flash Player Etkinleştirme Sorunu

Flash Player Windows 10 işletim sistemine entegre olarak çalışmaktadır. Ayrıca Adobe Flash Player kurmanıza gerek yoktur sadece Flash uygulamalarını çalıştırmıyorsanız etkinleştirmeniz gerekmektedir. Etkinleştirme yapabilmek için Internet Explorer penceresini açınız ve üst tarafta yer alan çark (Araçlar) simgesine gidiniz. Burada menüde “Eklentileri Yönet (Manage add-ons)” menüsünü göreceksiniz, tıklayarak açınız.

Çıkan seçimde “Shockwave Flash Object” göreceksiniz üzerine tıklayarak hemen alt tarafta bulunan Etkinleştir butonuna sonra Kapat butonuna tıklayarak Windows 10 için Flash Player etkinleştirmesini sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Windows 10 işletim sistemi kullanıcılarına tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum.

İşletim sisteminiz Windows 10 ve Internet Explorer internet tarayıcısı Flash Player entegre yani içerisinde çalışmaktadır. Güncelleme ve kurulum işlemlerini kendisi ayarlarını değiştirmediğiniz müddetçe otomatik olarak yapacaktır.

Bu sebeple Adobe Flash Player uygulamasını Internet Explorer için ayrıca indirmenize gerek yoktur. Sadece bizim burada yönlendirdiğimiz şekilde işletim sisteminizde etkinleştirmeniz Flash Player uygulamaları bilgisayarınızda hatasız bir şekilde görüntülemenize yeterli olacaktır.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.