Windows 10 İşletim Sisteminde Windows 11 Yükleme ve Güncelleme

Windows 10 işletim sisteminizde Windows 11 işletim sistemi dosyalarını yükleyerek Windows 11 işletim sistemine Windows 10 üzerinden geçebilirsiniz. Windows 10 kullanıcıları Windows 11 işletim sistemine nasıl yükleyeceklerini, Windows 11 nasıl yükseltebileceklerini sayfada görebilir.

Windows 10 üzerinden Windows 11 geçmek için ilk olarak Windows Insider’e kayıt olmanız gerekmektedir. Windows Insider Microsoft sayfasından Windows Insider sayfasına giderek kayıt yaptırmalısınız.

Windows 10 İşletim Sisteminde Windows 11 Yükleme ve Güncelleme

Windows 10’dan Windows 11 geçerken yapmanız gereken önemli bir işlem vardır. Windows 10 işletim sisteminizin Windows 10 işletim sistemine geçişi sırasında Windows 10 işletim sisteminiz tamamen gücel olması gerekir. Eğer güncelleme var ise sırası ile önceden yapmış olduğunuz güncellemeler gelecektir. Bu güncellemeleri indirerek kurmalısınız. Her Windows 10 güncellemesinden bilgisayarınızı kapatıp açmanızı isteyebilir. Tüm güncellemeler yapılmış Windows 10 işletim sisteminde Windows Insider Windows 11 güncellemesi gelecektir.

Windows Insider kayıttan sonra Windows 10 orijinal hesabınız ile Microsoft hesabınıza giriş yapınız. Burada size kullanım koşullarını kabul etmenizi isteyecektir. Kullanım koşullarına kabul ettikten test kullanıcısına giriniz. Test kullanıcı ekranında Windows 10 ayarlar menüsünden güncelleştirmeler ve güncelleme ekranında Windows Insider bölüne dokunuz, indiriniz.

Windows Insider Güncelleme Ekranı

Windows Insider güncelleme başladıktan sonra indirmeyi bekleyiniz. İndirme biraz zaman alabilir. Bu bilgisayar hızına ve internet hızına göre zamanı değişebilir. İndirme tamamen bitikten Windows Insider 11 indirme bittiğine dair yazıyı görebilirsiniz. Bilgisayarınızı tekrar başlatmanızı isteyecektir.

Bilgisayarınız başlatmayı onayladığınızda Windows 11 yükseltme işlemi başlayacaktır. Windows 11 yükseltme sırasında bilgisayarınızı kapatmadan sistemi takip ediniz. Windows 11 işletim sistemine bilgisayarınızın tamamen geçmesini bekleyiniz.

Kategori: Bilgisayar Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

2 Yorum

  1. Sezai Karabulut 29 Eylül 2021

    Windows Insider kayıt olup güncelleme işlemi yapacağız Windows 11 geçmek için doğru mu?

    1. Moderatör 29 Eylül 2021

      Selam Sezai Bey, sayfada anlatılan şekilde doğru anlamışınız. Windows Insider kayıt olmayı unutmayınız.