Windows 10 Kullanıcı Parolası Nasıl Değiştirilir?

Windows 10 işletim sisteminizde kullanıcı parolanızı değiştirmek istiyorsanız ilk olarak kendi parolanızı bilmeniz gerekmektedir. Parolanızı biliyorsanız Windows 10 kullanıcı parola değiştirme ekranı için arama butonuna denetim masası yazarak denetim masasına giriniz.

Windows Aramaya Denetim Masası Yazınız

Denetim masasındanda kullanıcı hesaplarını seçiniz ve parolasını değiştirmek istediğiniz kullanıcınız üzerine dokununuz.

Windows 10 Kullanıcı Şifre Değiştirme Seçimi

Burada size 4 adet soru sorulacaktır. Bunlar önceki parolanızı girmenizi isteyen ilk ekran burası için önceki parolanızı yazınız. Önceki parolanızı doğru bir şekilde yazmamanız kullanıcı şifresini değiştirmeniz için gerekli olan en önemli sorudur. Önceki parolanızı giriniz ve hemen alta geçiniz.

Windows 10 Kullanıcı Parolası Nasıl Değiştirilir?

Mevcut yani önceki parolanızıdan sonra alt tarafta yeni parolanızı yazınız. Yine alt tarafta yazmış olduğunuz yeni parolayı sistemin doğrulması için tekrar yazınız. Bu işlemlerden sonra son olarak hatırlama için ipucu yazın alanına parolanızı unuttuğunuzda size hatırlamanızı sağlayan bir cümle giriniz.

Bu cümleyi girerken şu şekilde yapınız. Başkaların ipucundan anlayamayacağı sizin sadece bileceğiniz ve parolanızı hatırlayacağınız bir cümle girmelisiniz.

Basit ipuçları girmeyiniz mesela hangi okula gidiyorum, yaşım kaç gibi başkaları tarafından bilinen ipucu girdiğinizde parolanızı başkalarını da hatırlatabileceğinizi unutmayınız. Zor bir ipucu ama sizin hatırlayacağınız kolay bir ipucu olmasına dikkat ediniz.

Parolanızda ki tüm bilgileri girdikten sonra Windows 10 işletim sistemine onay vermek için alt tarafta bulunan “Tamam” butonuna basarak kullanıcı parola değiştirme işlemini bitiriniz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.