Windows 10 Microsoft Edge Donma Sorunu ve Çözümü

Windows 10 işletim sisteminizde Microsoft Edge internet tarayıcınız sürekli olarak donuyor, duruyor ve hiç bir işlem yapılmadan aynı şekilde kalıyorsa bu hatayı bilgisayarda nasıl çözebilirsiniz.

Bilgisayarınızda Başlat menüsüne tıklayınız. Başlat menüsünden Çalıştır alanına giderek “CDM” yazınız ve açılan “CMD” menüsüne tıklamadan fare ile sağa tıklayarak “Yönetici Olarak Çalıştır” menüsünden Komut İstemcisine giriniz. Komut İstemcisi alanında “SFC /SCANNOW” yazarak ENTER Tuşuna basınız.

Windows 10 Microsoft Edge Donma Sorunu ve Çözümü

Bu komutu yazdığınızda uyarı olarak “scf yardımcı programını kullanabilmek için konsol oturumunu çalıştıran bir yönetici olmalısınız” hatası alırsanız CMD komut sistemine yönetici olarak giriş yapmamışsınız demektir.

Yönetici değilseniz yönetici kullanıcı adı ve şifresi ile girmeli yönetici iseniz ve bu hatayı alıyorsanız direk CMD komutunu başlatmış olmanızdandır. Tekrar Başlat Çalıştır alanına CMD yazarak çalıştırmadan önce fare ile ağa tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır menüsünden giriş yapınız.

Komutu düzgün bir şekilde girip işlem bittiğinde bilgisayarınızı tekrar kapatarak açınız Edge tarayıcınız artık bilgisayarınızda donmayacaktır.

Bu işlemi yaptınız yine de donma hatası devam ediyorsa virüs programlarınızı ve güvenlik duvarınızı kapatarak deneyiniz. Virüs programınız ve güvenlik duvarınız bloke koyuyor olabilir. Bu şekilde de sonuç alamazsanız Windows 10 için yeni bir kullanıcı adı almanızı tavsiye ederim. Windows 10 kullanıcı adı yeni alma işleminin nasıl yapıldığını sitede bulunan Windows 10 Hesaplar / Kullanıcı İşlem Ayarlamaları sayfasına giderek yeni bir kullanıcı nasıl alırsınız ve diğer detaylara ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

Bir Yorum Yazılmış “Windows 10 Microsoft Edge Donma Sorunu ve Çözümü”

  1. Ayrıca size bir bilgisayar performansı artırma kullanmanızı da ben tavsiye ederim. Windows 10 için mesela systemcare kullanabilirsiniz.