Windows 10 Microsoft Edge Flash Player Etkinleştirme Sorunu

Windows 10 işletim sistemi kullanıcı iseniz Flash Player etkinleştirme sorunu yaşıyor ya da flash uygulamalarınız çalışmıyorsanız burada bahsettiğimiz işlemleri sırası ile bilgisayarınızda yapmalısınız.

Bilgisayarınızda Microsoft Edge internet tarayıcınızı açın. Tarayıcı üzerinde sağ tarafta üç nokta yan, yana olan menüye dokunarak en alta yer alan Ayarlar (Setting) menüsüne giriş yapınız.

Windows 10 Microsoft Edge Flash Player Etkinleştirme Sorunu

Gelişmiş Ayarlar menüsüne ve buradan Gelişmiş ayarları göster butonuna tarayıcınızda basarak çalıştırın. Adobe Flash Player’ı Kullan alanına gelerek Adobe Flash Player’ı Etkinleştir butonunu açık hale getirin.

Ayarları kaydettikten son ayarlama yaptığınız internet tarayıcınızı kapatarak yeni bir Microsoft Edge penceresi açın bu şekilde Adobe Flash Player uygulamasını bilgisayarınızda etkinleştirme olacaksınız.

Bu işlemlerin bitimden sonra artık Flash uygulaması isteyen tüm internet sayfalarında Flash Player sorunsuz bir şekilde Edge internet tarayıcınızda çalışacaktır. Bu işlemi bir kere yapmanız yeterli ayarlamaları değiştirmediğiniz veya değiştirilmediği müddetçe flash player sadece Edge için aktif olacaktır.

Microsoft Edge internet tarayıcısı kullanıcıları Adobe Flash Player indirerek kurmalarına gerek yoktur. Tarayıcı içerisinde kurulu bir şekilde Adobe Flash Player uygulaması gelir ve güncelleme işlemini tarayıcı kendisi yapar. Siz sadece etkinleştirme ayarları açmanız sorun bir şekilde flash player tüm içeriklerini bilgisayarda açabilirsiniz.

Microsoft Edge İnternet tarayıcısı Windows 10 işletim sistemine özel bir tarayıcıdır. Bu sebeple burada ki işlemler sadece Windows 10 kullanıcıları için geçerli olduğunu diğer işletim sistemi kullanıcıları için geçerli olmadığının bilgisini de vermek istiyorum.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

3 Yorum

 1. Halil Çelik 17 Mayıs 2021

  Bende flash player ayarı hiç yoktur.

 2. Orhan Tuzlalı 24 Nisan 2017

  Merhaba. Benim MS Edge tarayıcımda dediklerinizin hepsini uyguladım. Fakat Flash Player açılmıyor. Error loading media:file could not be played yazısı çıkıyor. Chrome ve İnternet explorerde sorun yok fakat Edge tarayıcı da sorun var. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

  1. Moderatör 25 Nisan 2017

   Merhaba Orhan Bey, sitede Error Loading Media: File Could Not Be Played Hatası sayfasında çözüm yolunu bilgisayarınızda uygulayarak bilgi verebilir misiniz?