Windows 10 Uyku Modu Değiştirdiğiniz Halde Beklemeye Alma Hatası

Windows 10 işletim sisteminizde belli bir süre beklediğiniz de bilgisayırınız uyku moduna geçmektedir. Bu süre Ek güç ayarlarından değiştirdiğiniz halde yine beklemeye alıyorsa bu hatanın çözümünü buradan sizlere vereceğiz.

Windows 10 Uyku Modu Değiştirdiğiniz Halde Beklemeye Alma Hatası

Bilgisayarınızda çalıştır alanına gigdiniz çalıştır alanını klavyenizde Windows Tuşu + R tuşuna aynı anda basarakta açabilirsiniz. Çıkan çalıştır ekranına “CMD” (tırnak işaretleri olmadan) yazınız ve sağ fare ile tıklayarak yönetici olarak giriş yapınız. Cmd komut ekranına “SFC/SCANNOW” (tırnak işaretleri olmadan) komutunu giriniz.

SFC/SCANNOW komutu yüzde yüz olana kadar beklemelisiniz. Bazı bilgisayarlarda bu bakım komut süresi uzun sürebilmektedir. Windows işletim sistemi işlevini yüzde yüz olarak yapması gerekmektedir.

Bu işlemi yaptığınız halde yine uyku modu sorununuz düzelmediyse All Update dosyasını bilgisayarınıza indiriniz. Dosyayı açarak içerisinde yer alan bat dosyasının üzerinde farenizle ile sağ tuşu tıklayınız ve yönetici olarak çalıştır menüsü ile dosyayı çalıştırınız. Buradan işlemin bitmesini bekleyiniz, işleminiz bittikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatınız.

Diğer bir uyku modu hatasının çözüm yolu ise yine CMD komut sistemi ekranında yapabilirsiniz. CMD komut sistemine çalıştır ile tekrar yönetici olarak giriş yapınız.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Üst tarafta verilen komutları sırası ile uygulamanız gerekmektedir. Ayrıca tüm işlemlerin bitmesini beklemelisiniz. İşlem bitmeden pencereleri kapatmayınız veya bilgisayarı tekrar başlatmayız. İşlemlerin doğru olarak yapılması sayesinde bilgisayarınızda uyku modu değiştirmeme sorunu çözmüş olacaksınız.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.