Windows 7 Denetim Masası Kısa Bilgiler

Windows 7 işletim siteminde bilgisayarınızın ayarlarını düzenleyebileceğiniz “Denetim Masası” menülerine ve bunların nelere yaradığını kısaca sizlere vereceğiz. Yazıyı sonuna kadar okumanızı bilgisayar bilginizin ilerlemesi için tavsiye ederiz.

Windows 7 Denetim Masası Nerede?

Windows 7 için denetim masasına gitmek için ilk olarak yapmanız gereken bilgisayarınızda Başlat menüsüne tıklayınız ve gelen menüde sağ tarafta yer alan “Denetim Masası” menüsüne tıklayınız.

Windows 7 Denetim Masası

Sistem ve Güvenlik Menüsü: Bu alanda virüs ve zararlı yazılımlardan korunma ayarlamaları, bilgisayarınızın güç yani elektrik tasarruf yönetimlerini, bilgisayar yedekleme, geri yükleme noktası, Windows 7 güncelleme ayarlarını bulabilirsiniz.

Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması: Bu menüde bilgisayarınızın giriş alanında bulunan kullanıcı ya da kullanıcıların ayarlamalarını, kimlik bilgisi yönetimi, ebebeyn denetimi ile kısıtlamalar ayarlamalarını bulabilirsiniz.

Ağ ve İnternet: Adı üzerinden ağ ve internet ayarlamalarını yapabileceğiniz menüdür.

Görünüm: Görünüm menüsünde bilgisayarınızın monitör ayaları, ekran görünüm seçeneklerini, Görev ve başlat menüsü ayarlarını, klasör seçeneklerini, bilgisayar yazı tipi ayarlama ve değiştirme gibi bilgisayar görünüm ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Donanım ve Ses: Donanım ve ses bilgisayarınızda bulunan aygıtları listelemek, güncellemek, tanıtmak ve diğer donanım ayarlarını değiştirmenizi sağlayan menüdür.

Saat, Dil ve Bölge: Bu alanda ise saat ayarları, ülke ayarları, saat güncellemeleri, tarih ayarlarını bularak güncelleyebilir ya da değiştirebilirsiniz. Saat, tarih ve diğer zaman ayarlamasını Saat, Dil ve Bölge menüsünden yapabilirsiniz.

Programlar: Programlar menüsünde bilgisayarınızda bulunan programları silebilir, güncelleyebilir ya da varsayılan program ayalarını değiştirebilirsiniz.

Erişim Kolaylığı: Bu menüde bilgisayarınızda klavye, mouse gibi erişim ayalarını kolaylaştırma, değiştirme, büyüteç ve konuşma ayarlamalarını bulabilirsiniz.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.