Windows 7 ile Masaüstü Resmini Değiştirme

Windows 7 işletim sistemi kullanıcı iseniz masaüstünde bulunan resmi nasıl değiştireceğinizi öğrenmek istiyorsanız size buradan en basit şekilde Windows 7 için masaüstü resmini nasıl değiştireceğinizi öğreteceğiz.

İlk olarak bilgisayarınızda başlat menüsüne tıklayarak “Denetim Masası” menüsüne gidiniz. Burada karşınıza çıkan denetim masası ekranında “Masaüstü Arka Planı Değiştir” menüsüne gidiniz arkadaşlar.

Windows 7 İle Masaüstü Resmini Değiştirme

Karşınıza çıkan ekranda size Windows kendi orijinal resimlerini sunacaktır. Burada yer alan Windows orijinal resimlerini kullanarak istediğiniz resmi masaüstü için seçebilirsiniz. Eğer sizin elinizde bir resim var ve bu resmi masaüstünde görmek istiyorsanız burada yapmanız gereken pencerede üst tarafta yer alan resim konumu karşında bulunan “Göz at” butonuna tıklayarak resminizin olduğu yeri belirterek değişiklikleri kayıt etmeniz istediğiniz resmi masaüstüne kayıt etmeniz için yeterli olacaktır.

Göz at menüsünün nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız size en basit şekilde anlatayım. Hangi resmi masaüstüne eklemek istiyorsanız o resmi bilgisayarınızda c sürücü içerisinde bir klasör oluşturarak içerisine atın ve bu pencerede yer alan tekrar “Göz at” düğmesine basarak c içerisinde klasör içerisinde resmi göstererek kayıt edin. Bu en basit masaüstü resmi değiştirme işlemidir arkadaşlar.

Bu C sürücücü içerisinde yüzlerce hatta binlerce resim oluşturarak istediğiniz resmi istediğiniz zaman masaüstünde gösterebilirsiniz.

Yalnız burada dikkat etmemiz gereken bir şey var bu kural her iki yöntem içinde aynı masaüstünde göstermiş olduğunuz resim dosyasını silmeyiniz. Eğer silerseniz ilk Windows başlangıcında resmini sildiğiniz için masaüstünde çıkmayacaktır. Windows başlanana kadar görürsünüz ama ilk başlangıçta resmi sildiğiniz için artık gelmeyecektir.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.