Windows 7 İşletim Sisteminde Masaüstünü Göster Simgesi Nerede?

Windows XP işletim sisteminde masaüstünü göster simgesi normalde Windows Başlat menüsünün hemen yanında yer alıyordu. Windows 7 işletim sistemine geçenler ise masaüstünü göster simgesini başlat menüsünün yanında görmediğinden olmadığını sanmaktadır.

Masaüstünü göster Windows 7 işletim sisteminde saatin hemen yanına alındı. Detayları ve resimleri birazdan vereceğiz.

Masaüstü göster simgesi nedir ve neden bu kadar kullanıcılar için önemli?

Windows 7 İşletim Sisteminde Masaüstünü Göster Simgesi Nerede?

Masaüstünü göster simgesi birden çok açılmış pencereleri tek, tek alta atarak uğraşmaktansa tek bir mouse hareketi ile masaüstünü çıkarma eylemidir. Masaüstünde işlem yapacak kişiler için masaüstünü göster simgesinin önemi ise yediğiniz gibi teker, teker pencereleri alta atmaktansa tek bir masaüstü göster seçimi ile hızlı bir işlem olduğundan kullanıcılar için önem arz ediyor.

Bazı kullanıcılar abartmış olmayız bunları yaşadık ve gördük 100 üzeri yeni pencere açabiliyor, masaüstüne aniden ulaşarak masaüstünde işlem yapma istiyor.

Windows 7 de masaüstünü göster hemen saatin yanında küçük kare şekilde yer almaktadır. Sizde masaüstü göster simgesini kullanarak yüzlerce pencereyi teker, teker alta atmaktansa bu simgeyi kullanarak birden çok pencereyi aynı anda alta tarafa atabilir zamandan kazanabilirsiniz.

Masaüstü göster simgesini fare ile sol tuş veya fare ile sağ tuşa basarak açılan “Masaüstünü göster” menüsünden de çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayarda bu tür daha yüzlerce kısayol yer almaktadır. Ne kadar fazla kısayol bilirseniz o kadar hızlı işlem yapar ve bilgisayar bilginizi artırırsınız. Sitede bu tür kısayol öğretilerini okuyarak bilgisayar bilginizi artırabilirsiniz. Sizler için bu tür yazıları eğitici kategorisi altında vermeye devam edeceğiz.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.