Windows 7 Kullanıcı Ekleme ve Kaldırma

Windows 7 işletim sistemi kullanıcı bu yazımda sizlere nasıl kullanıcı ekleyeceğiniz, kaldıracağınız ve diğer işlemleri neler olduğunu anlatacağız.

Windows kullanıcı ayarlarından neler yapabilir ilk olarak ondan bahsetmek istiyorum. Eğer siz bilgisayarınızı bir veya birden çok kişi tarafından kullanıyorsanız her kullanıcı için ayrı, ayrı hesap açabilir ve her hesaba özel şifre belirleyebilirsiniz.

Açmış olduğunuz hesaplardan istediğinizi yönetici olarak ayarlayabilir istediğiniz kişileri standart kullanıcı olarak bilgisayarı kullanımlarımı kısıtlayabilirsiniz.

Kullanıcı Hesapları Aile Koruması Windows 7

Bilgisayar kullanıcı ayarlarını giriş yapabilmeniz için Başlat, Denetim Masası ve Kullanıcı hesapları Aile Koruması sekmesine tıklayınız. Bu alanda biz Hesap işlemleri yapacağım için Kullanıcı Hesapları sekmesine tıklıyoruz.

Kullanıcı hesapları Aile Koruması Windows 7 Seçimler

Parolanızı Değiştirin: Bu seçimi tıkladığınızda bilgisayarınızın açılışına şifre koyabilir, var olan şifreyi değiştirebilirsiniz.

Parolayı Kaldır: Bu seçime tıkladığınızda önceden şifre koyduysanız tek tuşla kaldırabilir ve açılışta şifresiz olarak bilgisayarınıza girebilirsiniz.

Resminizi Değiştirin: Bu alanda kullanıcı girişi yaparken çıkan ufak resim istediğiniz diğer resimler ile değiştirebilirsiniz.

Hesap Türünü Değiştir: Bu alanı tıkladığınızda o an girmiş olduğunuz kullanıcı hesabını veya hesabınızın Yönetici ya da Standart hesap olarak değiştirebilirsiniz. Eğer siz Standart hesap kullanıyorsanız Yönetici hesabı değiştiremezsiniz. Hesap değişikliliği işlemini sadece yöneticiler yapmaktadır.

Başka Bir Hesabı Yönetin: Bu alana tıkladığınız eğer siz yönetici iseniz diğer hesapları silme, türünü değiştirme, yeni kullanıcı ekleme gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Windows 7 Yeni Hesap Oluşturma

Yeni Kullanıcı ekleme işlemi yapmak istiyorsanız bu sayfada Yeni Hesap Oluştur sekmesine tıklayarak sayfayı açınız. Çıkan sayfada yeni hesap adı kutusuna kullanıcı adını yazarak hesap türü seçimin yapınız ve ilerle butonuna basınız.

Onay verdiğiniz anda yeni kullanıcı hesabı oluşturulacaktır. Oluşturduğunuz kullanıcı üzerinde tıklayarak şifre oluşturma, yetki değiştirme ve diğer işlemleri yapabilirsiniz.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.