Windows Başlangıçta Steam Uygulamasını Kaldırma

Windows işletim sisteminizin başlangıcınızda karşınıza Steam uygulaması çıkıyor ve sürekli olarak güncelleme yapıyor ve sizi rahatsız ediyor ya da bilgisayarınızın yavaşlattığını düşünüyorsanız bu yazımızda Steam silmeden Windows Başlangıcından nasıl kaldıracağınızı size bahsedeceğiz.

İlk olarak bilgisayarınızın Başlat menüsüne giderek Çalıştır veya programları ve dosyaları ara alanına “msconfig” (tırnak işareti olmadan yazmalısınız) yazarak Sistem Yapılandırma penceresini açınız.

Çalıştır penceresini klavyede Windows Pencere ve R tuşuna basarakta açabilirsiniz.

Windows Başlangıçta Steam Uygulamasını Kaldırma Görüntü Windows 7 İşletim Sistemden Çekilmiştir

Sistem Yapılandırma ekranında “Başlatma” menüsüne gidiniz. Burada yer alan programlar bilgisayarınızın başlangıcında açılan programlardır. Bu listede “Steam” programının yanında yer alan tık işaretini kaldırırınız ve kayıt ederek bilgisayarı tekrar başlatmasını onaylayınız.

Bu işlemi yaptıktan sonra artık hiç bir açılışta Steam açılarak güncelleme kontrolü yapmayacaktır. Bu şekilde Steam bir zarar vermezsiniz Steam çalışmasında hiç bir sakınca olmayacaktır. İstediğiniz zaman Steam bilgisayarınızda başlatarak kullanabilirsiniz.

Sadece bilgisayarınızın açılışında Steam kaldırmış olursunuz. Dediğimiz gibi tekrar ne zaman başlatmak isterseniz Steam programını bilgisayarınızda başlatırsınız.

Bu ayarlama bilgisayarınızda başka bir kullanıcı var ise onun ayarlarını değiştirmez. Sizden başla bir kullanıcı birden çok kişi bilgisayarı kullanıyor ise siz yönetici olarak giriş yaptığınız kullanıcı da açılışta Steam kaldırmış olursunuz. Diğer kullanıcılar eğer kaldırma isterler onlarda kullanıcı yönetici girişi yaparak üst tarafta anlatılanları uygular ise onlarında açılışında Steam gelmeyerek bilgisayarında çalışmayacaktır.

Kategori: Bilgisayar Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.