Windows Çalışmayı Durdurdu Hatası

Bu hatanın nedeni bilgisayarınızda bulunan ekran kartınızın sürücüsünün tam olarak tanıtılmadığı veya yüklemiş olduğunuz bir veya birden çok video codec programın doğru çalışmadığından kaynaklanmaktadır.

Burada yapılması gereken ilk işlemi bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz tüm codec programları “Denetim Masasına” girerek program ekle kaldır menüsü kullanarak kaldırmak olacaktır. Tekrar bir codec programı yükleminize gerek yok. Bu işlemden sonra ikinci aşama ise ekran kartını sürücünüzü orijinal sürücü ile tekrar tanıtmanız gerekmektedir. Ekran kartınızı tanıtmak için birçok çözüm yolunuz var. Birincisi ekran kartınızın modelini bildiğinizde modeli internet üzerinden aratarak yüklemek veya kendi sitesinden aratarak yüklemektir.

Windows Çalışmayı Durdurdu Hatası

Eğer ekran kartınızın modelini bilmiyor veya daha basit bir şekilde sorunu çözmek istiyorsanız diğer seçenek ise otomatik sürücü güncelleme programlarından birisi kullanabilirsiniz. Otomatik sürücü güncelleme programı olarak sizlere önerim SlimDrivers olacaktır.

SlimDrivers programını internet indiriniz ve ekran kartınızı seçerek güncellemesini yapınız. Ekran kartınızı doğru bir şekilde güncellediğinizde video aygıt sürücüleriniz doğru bir şekilde güncellediği için artık bilgisayarınızda Windows çalışmayı durdurdu hatası almayacaksınız.

Bu işlemi yaptınız ve halen hata alıyorsanız bilgisayarınıza virüs veya zararlı yazılım bulaştığından dosya veya dosyalar zarar görmüş olabilir bunu çözebilmeniz içinde yapmanız gereken virüs programı kurarak sistemi tamamen taratmanız olacaktır. Virüs programı olarak ESET Internet Security öneririm. Komple sistemi taratınız ve virüsleri tamamen silmeye çalışınız.

Virüs programı ile tarattığınızda halen aynı uyarıyı alıyorsanız bu durumda sistem dosya veya dosyalarınız tamamen hasar görmüş demektir. Format atarak bilgisayarınıza tekrar yükleyebileceğiniz gibi, denetim masasına giderek Kurtarma ekranından sistemi geri yükleme panelinden bu hatayı almadığınız bir tarihi seçerek sistemi geri yükleyebilirsiniz.

Kategori: Bilgisayar Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.