Windows CPU Sistem Kesintileri Çok Yüksek Hatası ve Çözümü

Windows işletim sistemi görev yöneticisinde sitem kesinleri alanın yanında bulunan “Güç Kullanımı” altında “Çok Yüksek” ibaresinin nedeni ve çözümü yollarını sayfada detaylarını vermeye çalışacağız. Sistem kesintileri Windows için normal bir durumdur fakat çok yüksek olması normal bir durum değildir, düzeltilmesi gerekir.

Windows Sistem Kesintileri Nedir?

Sistem kesintileri ne demek hatanın çözümünden önce nedenini vermek hatanın çözümünü öncesi daha rahat anlamanızı sağlayacaktır. Sistem kesintiler Windows çalışma sırasında çalışan programların kesintiye uğraması beklemesi sonucu çıkan bir sorundur. Windows ilk başlangıcından son kapatmaya kadar kurulu olan programı ve sistem için gerekli olan programları sürekli çalıştırır. Çalışan bu programlardan bir veya bir kaçı işlevini tam olarak devam ettiremez ve kesintiye uğrarsa Windows size bunu sistem kesintileri olarak sunar.

Windows Güç Kullanımı Sistem Kesintileri Çok Yüksek

Windows Sistem Kesintileri Çözümü?

Sistem kesintilerinin en baş nedenlerden birisi başlangıçta çalışan programlar olabilir. Windows başlangıcında bir ya da birçok program çalıştırıyorsanız bu işlemciyi yoracak işlevi tamamlamak için sürekli çalışacağından dolayı sistem gereksinimleri hatasını verebilecektir. Bunu önlemeni yolu Windows başlangıçta çalışan gereksiz programları bilgisayarınızdan kaldırınız. Başlangıç için gereksiz programları kaldırmayı sitede Windows 10 Başlangıçta Açılan Programları Kaldırma / Kapatma sayfasında bulabilirsiniz.

Başlangıçta çalışan programlar dışında bilgisayarınızın sürücüleri güncel olmaması durumunda Windows ve aygıtlarınızın kesintiler yaşabilmektedir. Bilgisayarınızın sürücülerini mutlaka güncelleyiniz. Son aşama ise Windows işletim sisteminin güncel olmamasından kaynaklanmaktadır.

Güncel bir Windows programların kesintisiz olarak çalışması için zaruri haline gelmiştir. Windows güncelleme yapıyorsanız sistem kesintilerini önlemek için şimdi Windows işletim sisteminizde tüm güncellemeleri yapınız. Yukarıda bahsettiğimiz çözüm yollarını uyguladığınızda sistem kesintileri yüksek uyarısı en aza indirirsiniz.

Kategori: Bilgisayar Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.