Windows Failed To Start Hatası ve Çözümü

Windows 7 ve Windows 8 işletim sisteminizde siyah ekran olarak DOS komut sisteminde Windows Failed To Start. A Recent Hardware alıyorsanız sorunun çözümünü için buradan yapılanları bilgisayarınıza uygulayabilirsiniz.

Bu hatayı almanızda ki nedenin ne olduğunu size anlatmak istiyorum çözüm yolunda ise hatanın nedeni bildiğinizden dolayı daha rahat anlayabilecek ve bu hatayı ilerleyen günlerde tekrar etmeyeceksiniz. Hatanın nedeni ise en son kurduğunuz bir yazılımın bilgisayarınızda bulunan işletim sistemine uyumlu olmadığından orijinal işletim sitede bulunan dosya ve dosyaları değiştirdiği için Windows çalışmayı durdurmaktadır.

Bu sorunu çözme içinde Windows en son doğru çalışma sistemini tekrar yükleyeceğimiz gibi güvenli modda Windows işletim sistemimize bozuk dosyaları onarma işlemini de yapabilirsiniz.

Windows Failed To Start Hatası

Bu hatayı gördüğünüzde bilgisayarınızı yeniden başlatınız ve bilgisayarınızın bios ekranı geçerken Windows logo ekranına geçmeden F8 tuşuna basınız.

Karşınıza seçenekler çıkacaktır. Burada Bilinen son iyi yapılandırma seçeneğine (gelişmiş) seçeneğine klavye ile giderek çalıştırınız. Burada sizin bilgisayarınızın en son düzenli olarak çalıştığı andaki sistem dosyalarını yükleyerek bilgisayarınızı tekrar açmanızı sağlayacaktır.

Alternatif bir yöntem ise Windows işletim sisteminizde bulunan dosyaları onarmak olacaktır. Bu işlemi yapabilmeniz için Windows 7 veya 8 için bilgisayarınızda bu hatayı gördükten sonra tekrar başlatınız. Bilgisayar açılışında “F8” tuşuna basınız ve bilgisayarınızı “Güvenli Modda” çalıştırınız.

Masaüstünden Başlat ve çalıştır / program veya dosyaları ara alanına “CMD” yazarak DOS komut işletim sistemini açınız ve ” sfc/ SCANNOW “ yazarak enter tuşuna basınız.

sfc/ SCANNOW komutu Windows işletim sitede çalışması için gereken tüm dosyaların bakımı yaparak bozulmuş olan dosyaları onarmaktadır.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.