Windows Güvenlik Merkezi İşlemi Başlatılamıyor.

Bilgisayarınızda güvenlik duvarını açarken “Windows Güvenlik Merkezi İşlemi Başlatılamıyor.” hatası alıyorsanız bunu nasıl çözeceğinizin burada sizlere vereceğiz.

Bu hata sizin bilgisayarınızda bulunan Güvenlik duvarınızın doğru olarak yapılmadığı için siz bu hatayı alabiliyor olduğunuz gibi bir virüs programını da bloke ediyor olabilir.

Windows Güvenlik Merkezi İşlemi Başlatılamıyor

Bu hata Windows için önemli bir hatadır. Güvenlik duvarı açık olmadığından bilgisayarınız internet ve diğer zararlı yazılımlara karşı korunmuyor olabilir. Bu riski göze almamak için burada anlattıklarımız uygulayarak bu sorunu çözmelisiniz.

Bu anlattıklarımız Windows 7 ve Windows 8, 8.1 işletim sistemi için olduğunun önceden bilgisi vererlim. Şimdi işlemimize başlayalım ilk olarak bilgisayarınızın başlat menüsünü giderek program ve dosyalarda ara alanına “services.msc” yazarak artınız ve çalıştırınız.

Windows Hizmetler Penceresi

Karşınıza hizmetler penceresi çıkacaktır. Bu alanda Windows çalışırken veya daha sonra çalıştırma için kullanılan hizmetlerin listesini size sunmaktadır. Bu listeden “Güvenlik Merkezi” üzerine iki kere tıklayınız.

Windows Hizmetler Penceresi Güvenlik Merkezi

Karşınıza güvenlik merkezinin ayarlamaları değiştirebilmeniz için pencere çıkacaktır. Burada Genel sekmesi seçili iken Çalışabilir Dos Yolu hemen altında bulunan başlangıç türünü “Otomatik” seçimini seçerek hemen alt tarafta bulunan Hizmet Durumunda yer alan Başlat botuna basınız bu şekilde sorunuz çözülecektir. Bu işlemlerden sonra güvenlik duvarınız aktif hale gelmiş olacaktır.

Farklı bir yöntem kullanarak da bu sorunu çözebilirsiniz bu kalıcı bir çözüm olmaması rağmen bilmenizde fayda olduğunu düşünüyorum. Bilgisayarınızın yeniden başlatınız bilgisayar il açılışta F8 tuşuna basarak Bilgisayarınızı güvenli mod’da başlatın seçimini seçerek Windows işletim sistemini başlatınız.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.