Windows Kendi Orjinal Programı ile Yedekleme

Windows ile bilgisayarınızda bulunan işletim sistemi de dâhil şu anda kullandığınız tüm dosyaların yedeğini Orijinal Windows programları ile kendi içerisinde nasıl yedek alabileceğinizi size anlatmak istiyoruz.

Birçok kişi ne yazık ki bu özelliği bilmiyor verileri yedek almak için ücretli program arıyor ya da program arayışına giriyor buna gerek yok Microsoft’un kendi içerisinde yedekleme işlemi yapabilirsiniz. Hem güvenli ve hızlı bir şekilde yedeğinizi alabilirsiniz.

Yedekleme programı başlatabilmeniz için Başlangıç, Denetim Masası ve Sistem ve Güvenlik veya Sistem Bakım menüsüne giriş yapınız.

Windows Kendi Orjinal Programı İle Yedekleme

Açılan menüden Bilgisayarımı Yedekle menüsüne giriniz. Burada iki seçenek göreceksiniz. Birincisi yedek alma diğer ise aldığınız yedekten geri yükleme.

Daha önceden yedek almadıysanız ilk kez yedek alıyorsanız yedeği geri yüklemesini alanın boş olarak göreceksiniz. Şimdi bilgisayarımızı orijinal bir şekilde tam yedeğiniz almaya başlayalım.

İlk yedek alacağınız için yine aynı sayfada yer alan Yedekleme Ayarı menüsüne giriniz.

Windows Yedek Alma Yeri Seçimi

Yedekleme ayarı alanını seçtiğinizde yedeklemeyi nereye yapmanızı istediğiniz soran ekranla karışılacaksınız. Eğer hard diskiniz C ve D sürücü olarak iki parçaya bölünmüşse direk D sürücüsüne tek C sürücüsü ise C sürücüne yedek almanızı isteyecektir.

Bu ekranda sonra bilgisayarınızda nereleri yedek almak istediğiniz soran ekranı göreceksiniz. İki seçiminiz var birisi Windows Kendi Belirlesin diğer seçim ise ben seçeceğim.

Windows kendi seçin seçimini seçtiğinizde tam bir yedek alabilir kullanıcılarının yedeklerinin istediklerini yedekleyebilir diğer seçim olan ben kendim seçeceğim alanında ise sadece istediğiniz yerlerin yedeklerini alabilirsiniz.

Windows Yedekleme Başlama Ekranı

Bu işlemleri bitirdikten sonra “Ayarları kaydet ve yedeklemeyi çalıştır” botuna bastığınızda yedeklemeniz başlayacaktır. Aldığınız yedeğin tamamen bittikten sonra yedekleme ekranından istediğiniz zaman almış olduğunuz yedeği tekrar bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.