Windows Kişisel Bilgisayarınızı Korudu Uyarısını Kaldırma

Windows 10 işletim kullanıcıları bazı programları kurmak istedikleri anda karşılarına “Windows kişisel bilgisayarınızı korudu” uyarı ile karşılabilirler. Bu uyarının nedeni bilgisayarınızda bulunan Windows Defender SmartScreen koruma programın etkin olmasından kaynaklanmaktadır.

Windows Defender SmartScreen Windows 10 için kendi bilgisayar koruma programıdır. Bu uyarıyı alma nedeniniz birçok sebepten olabilir yaygın olanı bilinmeyen yayımcıdır yani az kullanılan ve Windows Defender SmartScreen tarafından henüz taranmayan dosyaların çalıştırılmasında alabilirsiniz.

Bu uyarıda Windows Defender SmartScreen kapatmadan hemen uyarı altından bulunan “Ek Bilgi” dokunarak “Yine de çalıştır” menüsü kullanarak çalıştırabilir. Windows Defender SmartScreen tamamen kapatmak için de alt mercek arama aranına “Windows Defender SmartScreen” yazarak açabilir.

Mercek Windows Defender SmartScreen

Windows Defender SmartScreen ayalar penceresinden “Uygulama ve Tarayıcı Denetimi” mesünü “Kapalı” olarak ayarlarsanız dosya açılışından bu uyarıyı almazsınız.

Önerimiz bu uyarıyı kaldırmamanız yerine güvendiğiniz emin olduğunu dosyaları “Ek Bilgiler” kullanarak “Yine de Çalıştır” menüsü kullanarak çalıştırmanızdır. Bir dosyaya güveniyor yaygın olarak indirildiğine emin seniz uyarıyı sürekli kapatmak yerine kendiniz çalıştırma eylemini vermeniz doğru bir yol olacaktır.

Windows Defender SmartScreen / Uygulama ve Tarayıcı Denetimi

Windows Defender SmartScreen için gelen bu uyarı sadece dosya ve uygulamaları çalıştırma esnasından uyarmadan direk olarak kurar, mevcut Windows Defender SmartScreen korumasını kapatmaz. Mevcut olan Windows Defender SmartScreen koruması halen bilgisayarınızda vardır uyarıları almayı iptal etmiş olursunuz. Dosya ve uygulamalar için uyarıyı kaldırma Windows Defender SmartScreen kapatmak değildir.

Windows Defender SmartScreen – Uygulama ve Tarayıcı Denetimi – Engelle menüsü aktif olduğunda “Yine de Çalıştır” menüsü gelmeyecektir. Başkaları tarafından bu tür dosyaları çalıştırması engellemek için Windows Defender SmartScreen, Uygulama ve Tarayıcı Denetimi Engelle seçerek tamamen engelleyebilirsiniz, mesela aile küçüklerini, izinsiz kurulumları gibi işlemlerde kullanabilirsiniz.

Kategori: Bilgisayar Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.