Windows Oturumu Kapanmaya Zorla Hatası ve Çözümü

Windows işletim sisteminde bilgisayarınızı kapatmak istediğiniz karşınıza “Oturumu Kapanmaya Zorla” uyarsı geliyor ve bu uyarının nedeni ve çözüm yolu arıyorsanız bu yazımız ile gerek nedeni gerekse çözüm yolu rahatlıkla öğrenebileceksiniz.

Hata görüntüsü üst tarafta görüldüğü gibi çıkacaktır. Bu hatanın nedenini size verdiğimizde çözüm yolunu da rahatlıkla anlayabileceğiniz. resme baktığımızda bilgisayarımızda bir resim programı ile çalışma yaparken başlat menüsünden Oturumu kapatma emrini bilgisayarımıza vermişiniz.

Windows Oturumu Kapanmaya Zorla Hatası ve Çözümü

Bu durumdan biz resim programını kapatmadığımız için bize oturumu kapatmak istediğinize emin misiniz kapatmaya zorlayalım mı yoksa oturum kapatma işlemini iptal etmek ister misiniz sorusunu bize yönetmiştir.

Yani bir program veya birden çok programı açık unuttu ve kapatmasını istediyseniz bu uyarı alırsınız. Uyarının sebebini basitçe anladığınızı düşünüyoruz. Bu durumda çözüm yolu ise Windows Oturumu Kapanmaya Zorla uyarısını açık olan programları kapatarak bilgisayarınıza kapat emrini vermeniz gerekmektedir.

Özellikle başlangıçta açılan programlar veya durum çubuğuna atarak unuttuğunuz programlar yüzden Windows Oturumu Kapanmaya Zorla hatasını sürekli olarak görürsünüz ve iptal etmediğiniz müddetçe otomatik olarak sistem kapatmaya zorlayarak bilgisayar oturumu kapatır. Bu müddet bazen çok kısa bazen de çok uzun sürebilmektedir.

Windows Oturumu Kapanmaya Zorla hatasında ise düşülen en büyük yanlış uygulama içerisinde işlem yapıyorsanız sistem kapatmaya zorladığı işlemi kaydetmeden kapatır ve yaptığınız işlemin kayıt olmadan kapatmanıza neden olabilir. Sizde resim de görüldüğü üzere resim programı, yazı programı veya diğer yazılımlarda işlem yaptı ve bunu unutarak oturumu kapat emrini verdiyseniz işlemleriniz kayıt olmadan kapanacak ve işlemlerinizi tekrar yapmak zorunda kalabileceksiniz. Bu da sizin için zaman kaybı olacaktır. Görüntü Windows 7 işletim sisteminden çekilse de diğer Windows işletim sisteminde mantık aynıdır.

Kategori: Bilgisayar Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.