Windows Program Kaldırma Sırasında Bekleme Hatası ve Çözümü

Windows işletim sisteminizde belli bir programı kaldırmak istediğinizde bilgisayarınızda “Lütfen geçerli programın kaldırma veya değiştirilme işlemini bitmesini bekleyin.” uyarısı sürekli alıyorsanız bu hatanın neden kaynaklandığını ve sorunun çözüm yolunu vereceğiz.

Windows işletim sistemi denetim masası ve program ekle kaldır, program kaldır alanın gittiğinizde genelde birden çok programı kaldırmak istediğiniz de bu hatayı alırsınız, bunun nedeni ise önceden kaldırmak istediğiniz programın halen kaldırma işlemi yapılmasıdır. Burada tabi ki hatadan bunu anlayabiliyoruz peki çok uzun süre geçtiği halde bilgisayarda hiç bir işlem yapmıyorken sürekli bu hatayı alıyorsanız işte burada bir gariplik olduğunu ve hata olduğunu düşüneceksiniz.

Windows Program Kaldırma Sırasında Bekleme Hatası ve Çözümü

Örnek hata resmi Windows 7 işletim sisteminden alınmıştır. Burada yazılı olan tüm bilgiler tüm Windows işletim sistemi için aynı mantıkla çalışmaktadır. Bu sebeple ufak değişiklikler olabilir.

Aslında bilgisayarınızın kaldırmak istediğiniz programı çoktan kaldırmıştır ama siz başka bir programı da kaldırma istediğinizde bu hata ile karşılaşırsınız. Bu hatanın çözümü ise program kaldırma işlemini ya görev yöneticisini sonlandırmak ya da oturumu kaparak tekrar açmanız olacaktır. Program kaldır görevinizi sonlandırma veya oturumu kaparak tekrar açtığınız da önceden kaldırmak istediğiniz programı kaldırıldığını program ekle kaldır menüsünde kaldırıldığını görecek ve istenilen diğer programı sırası ile kaldırabileceksiniz.

Görevi sonlandırma ve oturumu kapatma nedeni ise daha rahat anlamanız için siz ne kadar beklerseniz bekleyin bu hatayı sonlandırma işlemi yapmazsanız sürekli alırsınız. Sonlandırdığınız da program kaldır görevini siz manüel olarak sonlandırmış olursunuz. Görev yöneticisinden “Programlar ve Özellikler” seçimini tıklayarak sonlandırabilir ben bunları bilmiyorum daha basit olsun derseniz sadece oturumunuzu kapatarak tekrar açarak yine görevi sonlandırabilirsiniz.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.