Windows Run as Oturum Açma Hatası ve Çözümü

Bir programı kurarken veya programı çalıştırırken karşınıza başlıkta “Rus as” hatası çıkıyorsa bu hatayı nasıl düzelceğinizi ve nedeni ni buradan sizler için vereceğiz.

Nedeni izin olmadan izin verilmeden açılmak istenen veya kurulum bir program ile karşılaşırsınız. Windows kullanıcı yönetici konumumda olmalıdır. Hatanın çözümü ise yönetici olarak kullanıcı girişi açmanız veya yönetici konumunda iseniz çalıştırmak veya kurmak istediğiniz program üzerinde mouse sağ tuş ile yönetici olarak çalıştırmanız gerekmektedir.

Windows Run as Oturum Açma Hatası ve Çözümü

Örnek bir kurulumla nasıl yönetici olarak çalıştıracağınızı alt resimde görelim. Kurmak istediğiniz programın üzerinde mouse sağ tuş yapıyor ve gelen menüde genelde “Yönetici olarak aç” menüsüne tıklayarak yönetici durumda iken çalıştırmasına izin veriyoruz.

Yonetici Olarak Çalıştırma Açma

Yönetici olarak olarak çalıştırdığınızda artık bilgisayarınızda “Run as” başlığı altında “Oturum açma hatası: Kullanıcı hesabı sınırlaması. Bunun olası nedenleri; boş parola izin verilmiyor olması, oturum açma saatlerinin kısıtlaması veya ilke kısıtlaması kullanımının zorlaşmış olmasıdır.” hatası ile karşılaşmazsınız. Bu hatanın temel nedeni başta ta söylediğiniz üzere Windows yönetici izini olmadan işlem yapmamasından kaynaklanmaktadır.

Peki, Windows kullanıcınız yönetici konumda değil Standart kullanıcı konumunda size ne yapmanız gereklidir?

Bunun çözümü ise sade Windows kullanıcı girişi yönetici olarak açanlar üst tarafta yazılı olan işlemleri yapar. Sizin yönetici konumunda onaydan onay almanız ve yönetici konumu izin vermesinden başka bir çareniz yoktur.

Standart kullanıcılarda yetki kısıtlaması olduğundan program yetkisi açma ve kurma yetkisi olmamasından kaynaklanmaktadır.

Kategori: Bilgisayar Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

2 Yorum Yazılmış “Windows Run as Oturum Açma Hatası ve Çözümü”