Windows Saat için Ek Diğer Ülke Saatlerini Aynı Anda Görme

Windows işletim sisteminizde diğer ülkelerin saatlerini de durum çubuğuna gittiğinizde görmek istiyorsanız bunun nasıl yapıldığını sizlere anlatacağız.

Anlatımınız sonunda ne kadar basit olduğunu göreceksiniz. Diyelim siz ülkemiz saatinin yanında Azerbaycan saatini de görmek istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken ilk olarak durum çubuğundan saat sekmesine bir kere dokunarak Windows saat paneliniz açınız.

Windows Saat Sekmesine Dokunun

Saat sekmesi açıldığında üst tarafta gördüğünüz gibi saat ve tarih paneli açılacaktır. Burada “Tarih ve saat ayarlarını değiştir.” menüsüne bu sefer tek sefer dokununuz.

Windows Saat

Üst resimde gördüğünüz gibi saat ve tarih ayarlama paneli gelecektir. Burada en üst tarafta yer alan “Ek Saatler” menüsüne gidiniz ve açılan sayfadan “Bu saati göster” menüsünü aktif hale getirerek Azerbaycan’ın başkenti olan “Bakü” seçimini seçiniz ve “Saat1” yazılı alana “Bakü” yazarak kayıt ederek çıkınız.

Windows Saat Azerbaycan Bakü Seçimi

Biz burada size kardeş ülke olarak Azerbaycan saat dilimini nasıl getireceğinizi gösterdik siz burada istediğiniz ülkenin saat dilimini seçerek aynı anda görebilirsiniz.

Bizim anlatımımız Windows 7 üzerinden olan diğer Tüm Windows işletim sistemi için Windows saat alanında ek ülke seçimi bu şekildedir. Görünüm olarak diğer Windows işletim sisteminde görünüm değişebilir fakat mantığı tüm Windows işletim sistemi için aynıdır.

Windows Saat Dilimi Türkiye Bakü Bükreş Seçim Örneği

Durum çubuğuna gittiğinizde artık üst tarafta gördüğünüz gibi eklediğiniz ülkeleri durum çubuğu saat ekranında aynı anda görebilirsiniz. Kaldırma istediğiniz de ise “Ek Saatler” menüsüne giderek “Bu saati göster” sekmesini pasifleştirmeniz yeterli artık pasifleştirdiğiniz saat gelmeyecektir.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.