Winrar CRC Hatası ve Çözüm Yolu

İndirmiş olduğunuz rarlı bir dosya veya dosyalarda CRC hatası alıyorsanız size burada bahsetmiş olduğum çözüm yolu ile bu CRC Hatası aldığınız dosyayı açabilirsiniz.

İşleme başlamadan önce bir uyarıda bulunmak istiyorum sıkıştırılmış bir dosyada CRC Hatası alıyorsanız bu o arşiv dosyasının bozuk olduğu anlamına gelmektedir. Arşiv dosyaları birçok sebep ile bozulabilir indirme sırasında eksik indirilmiş olabilir, indirmiş olduğunu siteden tam indirilmemiş olabilir veya yanlış arşivlenmiş olabilir CRC Hatası yüzlerce neden kaynaklanabilir. Burada anlatmış olduğum yöntem arşiv dosyasını açarken hatalı yeri yok sayarak açacaktır.

Bu şekilde açtığınız da dosyanızın çalışmama ihtimali olduğunu önceden bildirmek isterim. Lakin birden fazla dosya var ise tüm dosyaları açacak ve bozuk olan dosyayı yok sayarak diğer dosyaları açabilirsiniz. Burada anlatılanları sizde aynen hata aldığınız sıkıştırılmış dosyada uygulayınız. Size vermiş olduğumuz sıralamayı aynen yapmanız gerekmektedir.

Arşiv dosyası üzerinde fareniz ile sağa tıklayarak açılan menüden Dosyaları Çıkart menüsüne tıklayınız. Bakın burada dikkat edelim Dosyaları Buraya Çıkart menüsünü değil Dosyaları Çıkart menüsünü kullanacaksınız.

Winrar CRC Hatası ve Çözüm Yolu

Bu işlemden sonra karşınıza “Çıkartma Yolu ve Seçenekleri” penceresini göreceksiniz. Burada Bozuk Dosyaları Koru Seçimini aktifleştirerek tamam butonuna basınız.

Bu işlemde arşiv dosyanız muhakkak olarak açılacaktır. Önceden bu seçimi yapmadığınız ve arşiv dosyanız hatalı olduğundan CRC hatası alıyordunuz. Hatalı olduğunu size bildiriyordu. Siz bu seçimi işaretlediğiniz hatayı yok say ve devam et işlemini aktifleştirdiğiniz için arşiv dosyasını açacak bozuk olan yeri yok sayacaktır.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.