WordPress Basit Sadece 2 Parça Kod ile Yukarı Çık ve Resimli Yapma

WordPress internet sitesi sahibiyseniz sitenize sadece iki parça kod ile yukarı çık resimli nasıl yapacağınızı buradan bulabilirsiniz. Sadece iki kodu alın ve yaz gerekli olan temanızı yapıştırın başlayalım.

İlk olarak sitenizin tema alt bölümü (footer.php) dosyasına body konunu hemen üstüne alt tarafta vermiş olduğunuz kodu yapıştırınız ve kayıt ediniz.

WordPress Yukarı Çık Kod

Birinci parça yani tema alt bölümü (footer.php) yapıştıracağınız kodu resim zor olursa WordPress Sayfa Yukarıya Çık Birinci Kodu alabilirsiniz.

Şimdi diğer ikinci parçaya geldik. İkinci kodu da sitenizin Stil dosyası (style.css) kod bitimi olan herhangi bir yerine veya en son yere ikinci kodu yerleştiriniz ve kayıt ediniz.

WordPress Yukarı Çık Kod İkinci Parça Kod

Yine resimden ikinci kodu yazmak zor olursa WordPress Sayfa Yukarıya Çık İkinci Kodu ikinci kodu alabilirsiniz.

Evet, sadece iki parça kod ile kod yazımını bitirdikte. Şimdi sıra resmi yapmaya geldi. Resim için bir adet png dosyası bulmalısınız. İcon sitelerinden yukarı (up) yazarak bulabilir veya istediğiniz png uzantılı resmi yerleştiriniz. Yerleştirmeyi direk tema klasörün içerisine yukari.png yükleyiniz. Adını değiştirebilirsiniz. Adını değiştirdiğinizde kodda bulunan adı değişmeyi unutmayınız. Png doğru olarak verilmezse sitede gözükmeyecektir.

yukari.png

PNG bulamıyorsanız hemen yan tarafta bulunan PNG dosyasını kullanabilirsiniz. 64*64 olarak hazırlanmıştır, sağa tıklayın resmi kaydedin ve tema klasörünün içerisine yükleyin.

Burada 64*64 png kullandığımız için yukarı.png 64*64 olması dikkat ediniz, yoksa taşarak tam olarak gösterilmeyecektir. 64*64 daha küçük veya büyük yapacaksınız css yani ikinci kodda bulunan boyut 64 olan yeri değiştirerek yapabilirsiniz. Kod verilirken site içerisinde biz önceden yukari-git yaptığımız için yukarı-cik olarak değiştirmedik. Yukarı çık veya yukarı git aynı şeyler zaten ve Ç harfinin Türkçe olması sebebi ile biz yukarı git olarak belirledik. Siz değiştirebilir aynen bırakabilirsiniz, ama hepsini değiştirmeyi unutmayınız.

Yukarı Çık yapmak işte iki parça kodla basitçe bu şekilde, anlaşılmayan veya yapılamayan bir yer olursa bizlere yazabilirsiniz. Bir sonraki eğitici yazımızla görüşmek üzere hoşça kalın.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

4 Yorum Yazılmış “WordPress Basit Sadece 2 Parça Kod ile Yukarı Çık ve Resimli Yapma”

 1. Tarayıcıda kaynak kodlu ne olarak yazmakta birde her tarayıcı ile uyumlu çalışır mı?

  1. İlyas Bey, kaynak kodda ne yazdığından ziyade düzgün çalışması önemli muhtemelen siz ya İngilizce Go To yani yukarı çık (başka sitelerde) kelimesini değiştireceksiniz ya da sitede siz “Yukarı Git” yazısını değiştireceksiniz.

   Bunun için yapmanız gereken WordPress içerisinde önceden eklemiş olduğunuz footer.php içerisine giderek alt resimde gözüktüğü gibi title içerisinde “Yukarı Git” ne yazarsanız sitenin kaynak kodunda da o şekilde görülecektir.

   Tarayıcı kaynak koduna girdiğiniz footer.php yani alt menüye yazdığınız için a herf içerisinde alt resimde gözüktüğü gibi görülecektir.

   Tüm tarayıcılara uyumludur. jQuery çalıştıran ki tüm tarayıcılar çalıştırmaktadır. Kodu doğru şekilde yazdığınızda çalışacaktır. Başka sorunuz varsa eğer onu da alabiliriz. Umarız faydalı olur.

 2. Basit ve anlaşılır bir şekilde yazmışsınız. Teşekkür ederim.

  1. Makalenin yararlı olduğunu duymak bizi memnun etti Rıza Bey. Siteyi takip ederek bu tür eğitici yazıları okuyabilirsiniz. Elimizden geldiğince sizlere bilgilerimizi buradan aktarmaya çalışıyoruz. Bu şekilde de aktarmaya devam edeceğiz. Bizi tavsiye etmeyi lütfen unutmayınız, tekrar teşekkür ederiz.