WordPress Daha Fazla Oku (Read More) Yazısını Değiştirme Basit Yöntem

WordPress ana sayfai arama sayfası ya da arşiv sayfasında yer alan yazıyı ayırdığınız yerde gelen “Daha Fazla Oku” ya da Türkçe tema kullanmayan “Read More” yazılarını nasıl değiştireceğinizin basit yönetimi göstereceğiz.

Read More yazıyor ve bunu temanız için Türkçeleştirmek istiyorsanız yine alt taraftaki işlemleri yaparak “Read More” yazısını istediğiniz şekilde Türkçe yazı olarak değiştirebilirsiniz. Birkaç basit işlem nasıl yapılıyor bakalım.

WordPress admin paneline giderek “Görünüm” ve “Tema Düzenleyici” alanına gidiniz. Burada functions.php tema düzenleme alanına gelerek alt taraftaki kodu functions.php içerisine uygun bir yere uygun yer nerenin olduğunu bilmiyorsanız en son kısma yazarak kayıt ediniz.

WordPress Daha Fazla Oku (Read More) Yazısını Değiştirme Basit Yöntem

Kodu buradan da alabilirsiniz. Açılan sayfadan direk tüm kodu alarak functions.php içerisine uygulayınız.

Bu işlemi yaptıktan sonra temanızda bulunan ana sayfa, arama alanı veya arşiv alanında “Daha Fazla Oku” ya da İngilizce “Read More” yazısı değişerek yazmış olduğunuz yazı gelecektir. Buradaki işlem sadece temada Daha Fazla Oku, Read More yazısını değiştirmek için yapınız. Temanızda bulunan Daha Fazla Oku veya Read More yazısını tamamen kaldırmak istiyorsanız bu işlemin yerine sitede WordPress Daha Fazla Oku (daha&helliip;) Tek İşlemle Silme sayfasına giderek o sayfada ki işlemleri yapınız.

Sitede WordPress için yazılmış daha fazla eğitici yazılar için “WordPress” etiketi sayfasına gidebilirsiniz.

Kategori: Site Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.