WordPress Dosya Eki (Attachment) Resmi Direk Açma

Bir önceki yazımızda ek resim sayfasını sayfa içerisinde göstermek yerine kendi sayfasına ya da ana sayfaya nasıl yönlendireceğimizi anlatmıştık. Bu yazımızda ise resmi direk açacak şekilde kendi sayfasına nasıl yönlendireceğiz onu göstereceğiz.

Ek resim dosyasını sayfa içerisinde göstermek yerine uzantısı ile birlikte tarayıcıda göstermek istiyorsanız temanızın içerisinde bulunan eğer varsa image.php dosyasının içerisine alt tarafta yazılı olan komutu uygun bir yere yazınız. Eğer temanızda image.php dosyası yoksa direk tema içerisine dosya oluşturarak image.php adında kaydedin ve alt tarafta ki konu image.php dosyasının içerisine yazınız.

WordPress Dosya Eki (Attachment) Resmi Direk Açma

Resimde yazılı komutu yazmak zor oluyorsa buradan kodu alarak image.php dosyasının içerisine yapıştırabilirsiniz. Komutu yazdıktan sonra artık resim direk tarayıcı üzerinden açılacak ve sayfa içerisinde çıkmayacaktır. Ortamlar sayfasında görünrülediğinizde resim direk tarayıcı içerisinde ek sayfa olmadan görüntülenecektir.

Dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta image.php dosyasını tema klasörün içerisine direk oluşturmanız gerekmektedir. Tema klasörünün içerisinde image.php dosyası oluşturduğunuzda Görsel dosya eki şablonu (image.php) olarak oluşacaktır. Kodu yerleştirirken doğru şekilde Görsel dosya eki şablonu (image.php) olarak yerleştirdiğinize emin olunuz.

Ek resim sayfasını bu şekilde değilde ana sayfaya ya da eklendiği sayfaya yönlendirme istiyorsanız sitede WordPress Ek (Attachment) Resim Sayfası Yönlendirme ve İndexleme Engelleme sayfasına giderek kendi sayfasına ya da ana sayfaya nasıl yönlendireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kategori: Site Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.