WordPress Ek (Attachment) Resim Sayfası Yönlendirme ve İndexleme Engelleme

WordPress ek resimleri açtığınızda sadece sitede koca bir sayfada resim görüntülenir. Bu WordPress yapısında siz değiştirmediğiniz sürece vardır. Tekli resim bu şekilde sayfa olarak çıkmamasını istiyorsanız sayfayı resim olduğu sayfaya ya da ana sayfaya yönlendirebilirsiniz.

Alt tarafta ki komut resmin bağlı olduğu sayfaya ya da ana sayfayı yönlendirmeniz için yeterli olacaktır. İlk olarak bir image.php dosyası hazırlayınız. Bu image.php dosyasını tema klasörünün içerisine yükleyiniz. Bu dosyanın adı aynen bu şekilde image olarak adlandırmanız gerekir. Worldpress için resim yönlendirmesinde dosyanın adının image.php olması şarttır.

Hazırladığınız image.php dosyasının içerisine alt tarafta yazılı olan komutları ekleyiniz.

Üst resimde ki komutu buradan alabilirsiniz. Bu komuttan sonra resim ilişkili olduğu sayfaya direk olarak yönlenecektir. Resim boşta hiçbir sayfa ile ilişkili değilse komutta da gözüktüğü gibi else home url yani ana sayfaya yönlenecektir. Resimi bir sayfa eklediyseniz otomatik olarak resim WordPress tarafından o sayfa ile ilişkilendirilir. Eğer ortam dosyası alanında resmi ekledi ve yine ortam dosyası alanında resmi ilişkilendirmeden boşta bıraktıysanız bu komut sayesinde ana sayfaya yönlenecektir.

WordPress Resim İliştir

Bir resmi eğer ana sayfaya yönlendirmesini istemiyorsanız o resmi ilişkilendirmeniz gerekmektedir. Resmi ilişkilendirmek için WordPress admin paneli içerisinde ortam yüklenen yer kısmında iliştir yaparsanız hangi sayfaya iliştirirseniz ana sayfaya değil iliştirdiğiniz sayfaya yönlenecektir.

Resmi direk açmak istiyorsanız sitede WordPress Dosya Eki (Attachment) Resmi Direk Açma sayfasına giderek nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kategori: Site Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.