WordPress Eklenti Yükleme veya Güncelleme Başarısız Hatası ve Nedeni?

WordPres sitenizde eklenti yüklemek istediğiniz karşınıza “Yükleme başarısız: Beklenmeyen bir hata oluştu. WordPress.org ile ya da bu sunucunun yapılandırması ile ilgili bir şeyler yanlış olabilir. Eğer problem yaşamaya devam ediyorsanız lütfen destek forumlarını deneyin.” hatası çıkıyorsa bu hatanın nedenin ne olduğunu görelim.

WordPress Eklenti Yükleme veya Güncelleme Başarısız Hatası ve Nedeni?

İnternet sitelerinden bazen aşırı bir yoğunluk yaşana bilmektedir. Bu yoğunluktan dolayı sunucular yoğunluğu karşılamada zorluk çekerek kendisini beklemeye ya da kapatma gereği duyabilir. Bazende internet sitelerine yapılan saldırı sonucunda size kendisini kapatabilir.

“Yükleme başarısız: Beklenmeyen bir hata oluştu. WordPress.org ile ya da bu sunucunun yapılandırması ile ilgili bir şeyler yanlış olabilir.” yazısında şu an için site çalışmadığı geçici bir yoğunluk olduğu anlamına gelmektedir. Bu durumda yapılması gereken eklenti yükleme ya da güncelleme işlemini 10 dakika ile 1 saat arasından geçici olarak bekletmelisiniz. Bu hatanın nedeni sizin internet sitesi ile alakalı değil WordPress sunucularından gelen bir hata olduğundan kaynaklanmaktadır.

Hata devamında “Eğer problem yaşamaya devam ediyorsanız lütfen destek forumlarını deneyin.” yazısında ise eğer 1 saati geçin bir sürede bu hata ile karşılaşıyorsanız WordPres yardım sayfasından yazmanızı istemektedir.

Burada başlangıçta da bahsettiğimiz gibi forumu sitesine giderek zaman kaybet yerini sunucu açılmasını bekleyerek diğer işlemlerinize devam etmeniz daha mantık olacaktır. Bu tür geçici herhangi bir sebepten dolayı sunucu kapanmaları genelde böyle büyük WordPres sitesi gibi pek uzun sürdüğü görülmez.

Kategori: Site Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.