WordPress İstenilen Yazıları Toplu Yoruma Açma ve Kapatmak

WordPress site için yazıları toplu olarak sizin seçmiş olduğunuz yazıları toplu olarak nasıl yorumlara kapatır ve yorumlara açarsınız bakalım.

WordPress için toplu olarak nasıl etiketleme yapacağınızı size göstermiştir. Bu yazımızda size toplu olarak nasıl yorumlar yazmaya kapatılır ve açılır bunun bilgisi vereceğiz. Burada yazmış olduğumuz bilginin yanlış anlamaması sebebi ile bir uyarı ile yazıya başlamak istiyoruz. Sayfada anlatılan istenilen yazıları yoruma açma ve kapatma içindir. Sitenin tümünü yoruma açma ve kapama ile alakalı değildir!

WordPress İstenilen Yazıları Toplu Yoruma Açma Ve Kapatmak

Bu ufak uyarıdan sonra nasıl yapacağımızı görelim. Sitenizin WordPress admin paneline giderek Yazılar menüsünden Tüm yazılar alanını seçiniz. Burada size yazılar sırası ile verilecektir. Yoruma açacağız veya açık olan yorumu kapatacağınız hangi işlemi yapacaksanız aynı, yazılar yanda bulunan tik işaretine dokunarak işaretleyiniz ve üst tarafta yer alan “Toplu İşlemler” menüsünden düzenle menüsüne dokununuz. Düzenle menüsü seçiminden sonra yanda tarafta “Uygula” butonuna dokunduğunuzda seçmiş olduğunuz yazılar için ayarlama ekranı gelecektir.

İşte bu ekranda “Yorumlar” alanında değişiklik yok menüsüne giderek izin ver seçiminizde seçmiş olduğunuz yorumlar yoruma açılırken, izin verme seçiminde ise seçmiş olduğunuz yazılar yorumlara kapatılacaktır. Yorumlara kapatılan yazılar için artık ziyaretçileri yorum yazamayacak hatta spam yorumlarında önüne geçmiş olacaksınız. Yanlışlıkla yazı ile alakalı yorum açma ve kapama işlemi yaparsanız manüel olarak değiştirebilir veya yine seçim yaparak toplu değiştirebilmeniz de WordPress içerisinde yapılabilmektedir.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.