WordPress Not Found The Requested Url Hatası

WordPress sitenizde Not Found The Requested Url başlayan hata alıyorsanız bu hatayı nasıl basit bir şekilde çözeceğinizi size göstereceğiz.

Yazının sonunda da ne kadar basit bir işlem olduğunu göreceksiniz. Şimdi çözüme başlayalım. WordPress admin sayfanızı açınız. Admin sayfasında Ayarlar ve Kalıcı Bağlantılar sekmesine tıklayarak açınız.

WordPress Not Found The Requested Url Hatası

Kalıcı Bağlantılar sekmesinde sitenizin kalıcı bağlantı ayarı önceden nasıl ise o seçimi aktifleştirerek kayıt ediniz ve sitenizden rast gele bir sayfa açınız sorunun tamamen kalktığı göreceksiniz.

Bu hatanın neden oluştuğunuzda bilgisi vereyim. WordPress sitenizde bulunan .htaccess (kök dizin içindedir) dosyası olmadığından veya bozulduğundan ya da değiştirildiğinden dolayı sistem url yapısını bulamıyor ve url yapısı bulunamadı hatası veriyordu.

Bu kısımda dikkat etmeniz gereken önemli bir özellik var. Sitenizin önceki url yapısı ne ise o seçimi doğru yapmalısınız. Bu hatayı alır ve önceki url yapısından farklı bir url yapısını seçerseniz sitenizin url adreslerini yapı değişikliği yüzünden 404 sayfa bulunamadı hatasına düşebilir.

WordPress Not Found Kalıcı Bağlantılar İle Çözme

Url yapısını hatırlamıyorsanız tavsiyem sitenizin arama motorlarında aratarak önceki sayfa yapısını arama motorlarının nasıl indekslediğini görün ve url yapısını ona göre değiştirin. Url yapısını site:www.siteadi.com olarak arama motorlarına yazarak ayrıca görebilirsiniz. Özellikle yazı url yapısına dikkat etmenizi öneririm.

Url yapısını test etmek için de yapmanız gereken arama motorlarına sitenizin konu başlığını sonuna da siteniz adı gelecek şekilde aratarak sitenizi giriş yapınız. Arama motorunun indekslediği şekilde sitenizin url adresi aynı ise url yapısını doğru bir şekilde ayarlamışınız. Bazı durumlarda url yapısını değişse dahi WordPress otomatik olarak yazı url adresini kendi bulabilmekte. Arama motorlarında url index ile sizde açılan site url adresleri birebir tutuyor mu kontrol ediniz.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.