WordPress Output Started At Home Hatası Çözümü

WordPress kök dizin içerisinde belkide binlerce “PHP Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home” olarak devam eden hata ile karşılaşıyorsanız bu hatanın nedeni ve çözüm yolunu buradan sizlere vereceğiz.

Bu hata WordPress için wp-config.php dosyasından kaynaklanmaktadır. Wp-config.php dosyası üzerinden Windows notepad tarafından kayıt edildiğinde üst veya alt tarafta boşluklar bırakır ya da sadece üst veya alt tarafta boşluklar bırakır.

WordPress Output Started At Home Hatası

Bu hatanın çözümü için site kök dizinde yer alan wp-config.php dosyasını Notepad++ kullanarak açınız ve alt, üst tarafta olan boşlukları silerek Notepad++ ile kayıt ediniz ve kayıt ettiğiniz wp-config.php dosyasını sitenizin kök dizini atınız. Bu şekilde hata çözülecektir.

Bu hatayı genelde WordPress hız limitleri yükseltmede gerekli kodu yazarken Windows Notepad ile kayıt ettiklerinde kaynaklanmaktadır. WordPress içerisinde bulunan tüm dosyaları üzerinde kod değişliğini ya Notepad++ programı kullanarak veya FTP programları içerisinde düzeltmeniz bu gibi hatalarla karşılaşmamız için tavsiye etmekteyiz.

Hatanın düzelip düzelmediğini kontrol ediniz. Sunucunuzun http klasörü yani kök dizinde yer alan error_log dosyasını siliniz, 5 veya 10 dakika sonra (genelde bu hata dakikada veya saniyede error_log dosyasına yazar) error_log dosyası tekrar oluşturmuş mu kontrol ediniz. Eğer oluşmuş ise yukarı da bulunan hata haricinde başka bir hata olabilir kontrol ediniz. O hata yok ya da error_log hiç oluşmuyorsa hata tamamen çözülmüş demektir.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.