WordPress PHP Güncellemesi Gerekli Hatası ve Çözümü

WordPress kullanıcıysanız Başlangıç alanında PHP güncellemesi yapmanıza karşı uyarı ile karşılaşıyorsanız burada bu uyarının nedenini, çözüm yollarını ve faydalarını sayfa içerisinde öğrenebilirsiniz.

WordPress Linux PHP sistemi üzerinde çalışan hazır geliştirimiş site oluşturma topluluğu olduğunu biliyoruz. Tabanının PHP olması nedeniyle PHP sürümleri aralıklar ile güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Özellikle yeni güvenlik açıklarının kapatılması, yeni işletim sistemlerinde daha hızlı çalışması ve diğer güvenlik ve geliştirme sebeplerinden dolayı güncellenmektedir.

WordPress PHP Güncellemesi Gerekli Hatası ve Çözümü

WordPress PHP tabanı kullandığından size güncelleme uyarısını daha iyi performans alabilmeniz için vermektedir. Sitenizin PHP versiyonunu yeni WordPress menüsü eklenen site sağlığı (Admin Paneli içi, Araçlar, Site Sağlığı, Bilgi, Sunucu, PHP Bilgisi) alanından öğrenebilir, en son PHP versiyonunu buradan öğrenebilirsiniz.

Sisteminizde PHP download sayfasına gittiğinizde en son PHP sürümünün site sağlığı alanında daha düşük PHP versiyonu olduğunda bu hata ile karşılaşırsınız. Bu hatanın çözümü de WordPress PHP sürümünü yükseltmek olacaktır.

PHP sürümünü Cpanel üzerinden MultiPHP alanından düzeltebilir diğer panel kullanıcısı iseniz host sağlayıcınız ile görüşerek yükseltmesini isteyebilirsiniz. Cpanel alanından en son versiyon PHP yer almıyorsa sunucu da yüklü olmamasından kaynaklanmaktadır. Yine hosting sağlayıcınız ile görüşerek en son versiyon PHP yüklemesini isteyebilirsiniz. En son versiyon PHP geçtiğinizde bu hata tamamen gidecektir. PHP güncellemeniz faydaları siteniz daha hızlı ve akıcı olarak çalışır.

WordPress Site Sağlığı PHP Güncellemesi Gerekli Hatası

Eklenti ve WordPress uyum sorunu yaşamazsınız başta da söylediğimiz üzere güvenlik açıklarını büyük ölçüde kapatmış olursunuz.

DirectAdmin panel kullanıcı iseniz sitede PHP sürümünü nasıl değiştireceğinizi “DirectAdmin Panelde PHP Sürümü Nasıl Değiştirilir veya Yükseltilir?” sayfasından öğrenebilirsiniz.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.