WordPress Resimli (Emoji s.w.org) Simgeler Nasıl Kaldırılır?

WordPress’de resimli simgeleri kaldırmak istiyorsanız burada sizlere iki şekilde birincisi kod kullanarak diğer ise eklenti kullanarak nasıl kaldıracağınız hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

İlk olarak WordPress için eklenti kullanmak en son yöntem olması gerektiğini söylemeden geçmeyelim. Ufak basit bir kodla yapılacak işlem için ya da kod ile yapılacak bir işlem için her zaman eklenti yerine kod ile yapmanızı tavsiye ederiz. Eklentileri WordPress sistemini yavaşlatmakta ve sorun çıkarabilmektedir. Her iki yöntemi de burada sizlere vereceğiz siz istediğiniz yöntemi kullanabilirsiniz.

/Kod ile Resimli (Emoji s.w.org) Simgeler Nasıl Kaldırılır?

Alt tarafta bulunan kodu admin panelinden tema düzenleyici ve functions.php içerisine yerleştirmelisiniz. Kodun txt halini burada bulabilirsiniz.

Kod ile Resimli (Emoji s.w.org) Simgeler Nasıl Kaldırılır?

/Eklenti ile Resimli (Emoji s.w.org) Simgeler Nasıl Kaldırılır?

/Eklenti ile Resimli (Emoji s.w.org) Simgeler Nasıl Kaldırılır?

Eklenti ile kaldırmak istiyorsanız yapmanızı gereken “Keep Emoticons as Text” eklentisi admin panelinize girecek kurmalı ve eklentiyi etkinleştirmelisiniz.

Size burada iki şekilde WordPress için Emoji kaldırma yönteminden bahsettik. Kod ile işlem yapanlar tema değişikliği yaptıklarından bu kodu tekrar functions.php içerisine eklemeyi unutmamalıdır.

Tema değişikliği functions.php değişik olacağından functions.php içerisinde ye alan kod kalkacağından tekrar sitede emoloji simgeleri gözükecektir. Eklenti ile yapacaklar eklentiyi kaldırmadığı sürece eklenti sitede bulunan tüm Emoji simgelerini kaldıracak, eklenti silindiğinde veya etkinleştirildiğinde Emoji simgeleri tekrar gelecektir.

Kategori: Eğitici

Yorum Yaz

Alt taraftan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, editörler sorunuzu cevaplayacaklardır!