WordPress Save my name, email, and website Uyarısı Kaldırma

WordPress Sürüm 4.9.6 güncellemesi yapanlar sitenin yorum alanında şu uyarı ile karşılaşmışlardır: “Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.”

Bu neden benden habersiz oldu ben yapmadan nasıl geldi! düşünenler için bu yazıyı yazma gereği gördük. Bu yazı WordPress güncelleme yapanlar için 4.9.6 sırasında gelen bir onay kutusudur.

WordPress Save my name, email, and website Uyarısı Kaldırma

Anlamı ise Türkçe bir daha ki yorumda beni bu tarayıcıya kaydet ve beni hatırla anlamına gelmekte olup kullanıcıların yorum yazarken daha kolay yorum yazması için hazırlanmış bir onay kutusudur.

Asıl mesele ise neden WordPress istemediğimiz bir şeyi bize zorla sitede aktif etmesidir. Türkçe güncellemeler açık olduğu halde yine yazının İngilizce olarak çıkması da ayrı bir sorundur!

Bu uyarıyı nasıl kaldıracağımız üzerinde saatlerce uğraşmamamıza rağmen halen bir çözüm bulamadık, nerede geldiği belli ama Türkçe olmaması ve onay kutusun zorunlu olarak gelmesi gerçekten can sıkıcı bir durum.

Bu uyarı hakkında geniş bir araştırma yaparak buradan sizlere güncelleme olarak kaldırma işlemini ve diğer ayrıntıları sunacağız.

Uyarı taşanlar veya alt alta gelenler uyarıyı kaldırmak istemezlerse burada bulunan kodu Stil dosyası (style.css) alınına girerek kayıt edebilirler.

Kaldırma Kodu Güncellendi

p.comment-form-cookies-consent kaldırma kodu

p.comment-form-cookies-consent {
display: none;
}

Site içerisinde kaldırmak istiyorsanız ilk olarak style.css yedek alarak style.css dosyasına üst tarafta ki kodu yapıştırınız. Kodu burada da bulabilirsiniz. Yanlız style.css dosyasını FTP programı üzerinden eklemenizi tavsiye ederiz. WordPress editörü bozabiliyor.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

3 Yorum Yazılmış “WordPress Save my name, email, and website Uyarısı Kaldırma”

  1. Bu uyarı Ağustos 2018 ayından WordPress yöneticileri tarafından gelen güncelleme ile otomatik olarak kaldırıldı. Yerine Aksimet kullanıcıların isteyenleri ayarlaması için Gizlik Politikası (Anti-Spam, Privacy) kısmına taşındı.

    Geçerliliğini yitirmiştir. İlerde tekrar gözükme ihtimali çok düşüktür.