WordPress Tarih ve Saati veya Her İkisini Tamamen Kaldırma

WordPress sitesinden site içerisinde görünen tarih ve saatleri kod yazmadan basitçe nasıl kaldırabileceğinizi buradan göstereceğiz.

Fakat bu işlemi yaparken önce ki yazımızda kodla yorumlar alanında nasıl kaldıracağınızı anlatmıştık. Burada ki işlem sitenin meta yani yazı yazarken tarih ve saat alanında da kalkmasına neden olur.

Eğer siz yorumlar alanından sadece kaldırmak istiyorsanız sitede eğitici yazıları içinde “WordPress Yorumlar (comments.php) Alanında Saati ve Tarihi Kaldırma” sayfasına gidiniz. Tüm sitede admin giriş paneli hariç tarih veya saat ya da her ikisi için alta bulunan işlemleri yapınız.

İşlemi yapabilmeniz için WordPress admin panelinize giriş yaparak yan menüden “Ayarlar” ve “Genel” menülerinden alta bulunan saat ve tarih alanına geliniz.

WordPress Tarih ve Saati veya Her İkisini Tamamen Kaldırma

Tarih alanın hemen altında özel menüsü göreceksiniz. Özel alanını tamamen silerek kayıt ettiğinizde site içerisinde bulunan ve görülen tüm tarihler tamamen kaldırılacaktır.

Aynen saat için de yine özel alanı karşısında bulunan yeri boş bırakarak, sildiğinizde sitenizde yer alan tüm saatler tamamen kalkacak boş bir şekilde gözükecektir.

Bu işlemi yaparken her ikisini de kaldırma isterseniz tarih için de özel alanını boş bırakarak, saat içinde özel alanını boş bırakarak kayıt ettiğinizde hem tarih, hem de saat sitenin tümünde tamamen kodsuz olarak kaldırmış olursunuz. Bu işlem WordPress kendisi içerisinde yapılabilir bir işlemdir.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

4 Yorum Yazılmış “WordPress Tarih ve Saati veya Her İkisini Tamamen Kaldırma”

    1. Selam Bilge Hanım yorumunuz için teşekkür ederiz. Hata ve Çözüm sitesini (hatavecozum.com) önermeyi lütfen unutmayınız.

    1. Bizde teşekkür ederiz bilgilendirme için Kıvanç Bey. Sitede WordPress ile bildiklerimizi paylaşıyoruz bizlere takip edebilirsiniz.