WordPress Tek Bir İşlemle Separator (Başlık Ayırma İşareti) Değiştirme

WordPress başlıklar kısımda ki genelde site adı açıklama kısmında ki separator yani ayırma işaretini nasıl yapacağınızı sayfada bulabilir site için separator işaretini tek bir işlemle istediğiniz işaret olarak değiştirebilirsiniz.

En çok kullanılan separator işaretçileri – | bunlardır. Site başlığında bulunan separator değiştirmek için admin panelinize giriniz. Panel içerisinde Görünüm ve Tema Düzenleyici seçiminden functions.php dosyasını açınız.

WordPress Tek Bir İşlemle Separator (Başlık Ayırma İşareti) Değiştirme

Komutu uygulamadan önce functions.php dosyasını yedek almanızı öneririz. Komut yanlış yazılırsa functions.php yanlış kod yazımında tamamen kodlar silerek sıfırlanmaktadır. Yedekleme functions.php ile yapmanızı öneririz.

Bu komutu functions.php dosyasının uygun olan bir yerine ya da en alta yazarak kayıt ediniz. Komutun yazı halini buradan alabilirsiniz.

Burada kodlarda hiç bir değişiklik yapmadan sadece separator işaretini değiştirerek functions içerisine kayıt ediniz. Speratör işareti resim de ve kod içerisinde | örnek olarak verilmiştir. İstediğiniz separator işaretini | silerek eklemeniz yeterli olacaktır. Speratör harici yapmış olduğunuz bir değişiklik komutun işlevini yitirir ya da functions.php hata vererek sıfırlar bu hususa dikkat etlisiniz.

WordPress Separator

Bu komuttan sonra sitede ana sayfa, kategori sayfası, arşiv sayfası ve separator kullanılan tüm başlıklar yeni belirlemiş olduğunuz separator simgesine dönüşecektir. Eğer sitede hali hazırda başlık düzenleyici eklenti kullanıyorsanız burada ki komutu yazmak yerine kullandığınız eklentinin ayarlarından separator işaretini değiştiriniz. Eklenti ve kod ile separator değiştirme işlemi gereksizdir.

Kategori: Site Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.