WordPress Terim Zaten Var Hatası

WordPress kullanıcı iseniz admin panelinin içerisinde bir klasör ya da etiket oluştururken panel içerisinde sitenin üst tarafında “Belirtilen terim için isim kökte zaten var.” uyarısı alıyorsanız.

“Bu sınıflandırmaya bağlı, aynı isme ve kısa isme sahip bir terim zaten var.” hatası alıyorsanız bu hatanın nedenini ve çözüm yolu size anlatacağız.

WordPress Terim Zaten Var Hatası

Şimdi sırası ile bu hatayı inceleyelim. İlk hatamız “Belirtilen terim için isim kökte zaten var.” bu hata WordPress kategoriler alanında yeni bir kategori girerken size uyarı olarak verebilir.

Hatanın nedeni ise aynı isimde sitenizde aynı kategorisi olmasından siz bu hatayı alıyorsunuz diyelim Genel diye bir kategori oluşturduğunuz daha sonra yine aynı sitenize Genel adında kategori oluşturacağınız için bu hatayı alacaksınız.

Aynı adda iki kategori oluşturmak zorunda iseniz aynı ismi veremez ve sürekli olarak bu hatayı alırsınız onun yerine Genel kategorisini başına veya sonuna bir ek getirin. Mesela Genelkonular, Genel2 gibi. Bu şekilde genel adından iki klasör olmayacağından oluşturmanıza izin verecektir.

Diğer bir hata “Bu sınıflandırmaya bağlı, aynı isme ve kısa isme sahip bir terim zaten var.” hatası.

Bu sınıflandırmaya bağlı, aynı isme ve kısa isme sahip bir terim zaten var hatası

Bu hatada WordPress etiketler alanında aynı ada sahip yeni bir etiket oluşturduğunuzda sitenizin üst tarafından size verecektir. Yine anlattığımız gibi aynı ada sahip bir etiket oluşturmak istediğiniz için aynı adla iki etiket sistemde bulunmayacağından bu hatayı alırsınız. Bu hatanın çözümü ise etiket adını değiştirmek ya da başına / sonun bir ek getirmek olacaktır.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.