WordPress Tüm Yazılar Sayısını Değiştirme 20’den Daha Fazla Yapma

WordPress admin (wp-config) panelinde bulunan Tüm yazılar alanına standart olarak 20 yazı sıralamktadır. Bu sıralamayı alt tarafta bulunan sağ tarafta yer alan sayfalama yerinden diğer ikinci sayfaya geçersiniz ve ne kadar yazı varsa 3, 4, 5 şekilde gider.

Burada sizlere birçok yazıda işlem yapanlar veya 20’den daha fazla istenilen sayıda Tüm yazılar alanında sayıyı nasıl değiştireceğiniz basit iki basit işlemle nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz ve sizinde işinize yarayacak.

WordPress Tüm Yazılar Sayısını Değiştirme 20’den Daha Fazla Yapma

WordPress admin (wp-config) panelinizde Tüz yazılar aktifken üst tarafta sağ köşede bulunan “Ekran Tercihleri” sekmesine dokunuz. Ekran tercihleri sekmesi açılacak ve burada Sayfa başına gösterilecek öge: karşısında 20 yazacaktır. Siz burasını kaç yaparsanız o sayı kadar artık Tüm yazılarda yazı çıkacaktır. İşlem bu kadar basit başka bir işlem yapmanızı gerek yok. Bu sayıyı değiştirmediğiniz müddetçe belirlediğiniz sayıda kalır, WordPress güncellemesi de dâhil hiçbir işlemde değişmeyecektir.

Burada ufak da bir not eklemekte fayda var ilerleyen zamanlarda hata ile karşılaşma durumunuz var bu hata sayıyı çok fazla abartmayınız! 100 veya 50 ideal bir sayıdır. Sayıyı 500 ve üzeri belirlerseniz Tüm yazılar alanında 500 yazıyı açmakta zorlanacak tarayıcı kilitlenmesi veya donma yaşamanız yüksek ihtimaldir.

Özellikle WordPress toplu işlemlerde çok uzun hatası ile karşılaşırsınız. Çok fazla yazılan sayı sizin için de admin panelinizi yönetmeniz de zorluk çıkaracağından âdeti 50 ila 100 arasında tutmanızı tavsiye etmekteyiz.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

4 Yorum Yazılmış “WordPress Tüm Yazılar Sayısını Değiştirme 20’den Daha Fazla Yapma”

  1. Kategorileri de bu yöntemle toplu olarak değiştirmek istiyorum olur mu?

    1. Vildan Hanım, kategorileri de belirleyebiliyorsunuz. Fakat önceki kategori hangisi ise tek, tek o kategoriyi pasifleştirmeniz gerekli. Toplu olarak bir kategori yazılara atayabilirsiniz daha sonra da iki kategoriden birini pasifleştirebilirsiniz. Bu şekilde bir daha kategori aktifleştirme işlemi yapmazsınız. Eğer diğer kategoriyi pasifleştirmezseniz iki yazı iki kategoride de gözükecektir.

  2. Bazı etiketlerde toplu işlem yapmak için yazdığınız işlem baya zaman kazandırıyor tek, tek yazılarda işlem yapmaktan usananlar benim gibi burada yazılı yöntemi uygulamalarını tavsiye ederim. Baya pratik oluyor.

    1. Gülşah Hanım, bu yazıyı sizlere daha hızlı ve zamandan kazanmanız için hazırlamıştık. İşinize yaradığına sevindik. Birçok WordPress kullanıcısı bu özelliği bilmiyor. Bu tür yazıların devam gelecek Gülşah Hanım. Siteyi sürekli olarak takip edebilir yorumlarınızla görüşlerinizi biz ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.