WordPress Wordfence “The last rules update for the Wordfence Web Application Firewall” Hatası ve Çözüm Yolu

WordPress Wordfence eklenti kullanıcısı iseniz sitenin üst tarafta size uyarı olarak “The last rules update for the Wordfence Web Application Firewall was unsuccessful. The last successful update check” hatası veriyorsa, bu hatanın nedeni ve hatanın basit çözüm yolunu alt tarafta görebilirsiniz.

The last rules update for the Wordfence Web Application Firewall hatası Wordfence güvenlik duvarı ayarlarından bir veya bir kaçını otomatik olarak kendisi güncelleme yapamadığı için siz karşınıza çıkarmaktadır. Hatada yer alan Dimiss yani geç reddet butonuna dokunsanız dahi Wordfence güvenlik duvarı olduğundan tekrar ve tekrar size gösterecektir, ne zaman sayfada yazıldığı şekilde düzeltilene kadar uyarı siteden kalmayaacaktır.

The last rules update for the Wordfence Web Application Firewall Hatası Çözümü

Bu uyarı ile karşılaşılıdığında yapılması gereken admin paneli içerisinde Firewall ayarlamasına v eAll Firewall Options ayarlama ekranında Rules ayarlama kısmında bulunan “Manually Refresh Rules” butonuna dokunarak işlemi bitiriniz. Burada eklenti otomatik olarak kuralları güncelleyemediğinden siz manüel yani elle güncelleme yaptığınızda hata güvenlik kurallarını admin panelinden sizden izinli bir şekilde yapacak ve hata çözülmüş olacaktır.

Uyarı tarayıcınızın cache belleğinden dolayı sizde halen görülebilir. Bu durumda yapmanız gereken admin panliden çıkış yaparak tarayıcınızın ön bellek cahce ayalarını CTRL+Shift+Delete klavye kombinasyonu kullanarak (tarayıcı önbellek temizleme işlemi) temizleyiniz, WordPress admin paneline tekrar giriş yapınız. Tarayıcı önbelleği sildiğinizde önceden kuralları manüel olarak onayladığınız için karşınıza hata çıkmayacaktır.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.