WordPress Yazar Avatar Resmi Ekleme ve Değiştirme

WordPress siteniz var ve kullanıcı adınıza avatar resmi eklemek istiyor ya da eski avatarı resminizi değiştirmeyi öğrenmek istiyorsanız bu yazımında bu iki işleminde nasıl yapacağınızı bulabileceksiniz.

WordPress Yazar Avatar Resmi Ekleme

Avatar resmi ekleme işlemini başlamanız için WordPress admin panelinizi açınız ve “Kullanıcılar” menüsünü admin panelinde açınız.

WordPress Yazar Avatar Resmi Ekleme

Bu alanda sisteminizde ne kadar kullanıcı adı var ise listeli bir şekilde göreceksiniz. Avatar resmini eklemek istediğiniz kullanıcı adı altında “Düzenle” botununa basarak Kullanıcı Adı düzenleme sayfasına geçiniz.

Profil fotoğrafınızı Gravatar üzerinden değiştirebilirsiniz.

Sayfanın ortasında Profil fotoğrafı karşında Profil fotoğrafınızı Gravatar üzerinden değiştirebilirsiniz, seçimi göreceksiniz. Burada Gravatar yazınız üzerine tıklayarak WordPress Gravatar ayarlama sayfasına gidiniz.

Gravatar WordPress kullanıcı avatar ekleme, değiştirme ve diğer ayarlamaları yapabileceğiniz sitesindir. Burada yaptığınız ayarları email adresini ilişkilendirerek kendi sitenizde gösterir. Gravatar WordPress giriş yapmak için açılan sitede üst tarafta yer alan Otumu Aç (Sing IN) butona basarak WordPress kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz. Almadıysanız yeni alacaksanız sayfadan yeni kullanıcı adı ve şifre alarak giriş yapınız.

WordPress Kullanıcı Şifresini Tekrar Alma

Şifreyi unuttuysanız yine aynı sayfada mail adresinizi ya da kullanıcı adını girerek şifrenizi mail olarak alarak giriş yapabilirsiniz.

WordPress Yazar Avatar Resmi Ekleme ve Değiştirme

Gravatar WordPress sistemine girdiğiniz de sitenin hemen sağ üst köşesinde “Bir Görsel Ekleyin” menüsü göreceksiniz. Bu alanı seçtiğinizde istediğiniz resmi ekleyerek onay verdiğinizde artık avatar resminiz seçtiğiniz resim olarak kullanıcı avatarınızda gözükecektir.

WordPress Yazar Avatar Resmi Değiştirme

Avatar resmi değiştirme isteyenler de yine bu menüyü kullanarak yeni avatar resmini kayıt edebilirler. Avatar resmi aktif olması yaklaşık 5 dakikayı bulabiliyor biraz beklemeniz gerekli. WordPress Gravatar tüm burada bulunan işlemleri mail adresinize göre yapmaktadır. Kullanıcı işlemlerinizi yaparken mail adresinizin doğru olmasına dikkat edin. Eğer kullanıcı adınızda bulunan mail adresi değil de farklı bir mail adresi ile bu işlemleri yaparsanız hiç bir değişikli kullanıcı adınızda gözükmez / çalışmaz.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.