WordPress Yazıları Yana Yaslama Tam Ekrana Sığdırma İşlemi

WordPress internet siteniz var ve yazıları sağa sola yana yaslı olarak tam ekran sığdırmak istiyorsanız bunu nasıl yapacağınızı basit bir kodla olabileceğini sizlere göstereceğiz.

Yana yaslama ekranı tam olarak doldurma neden yapılabilir ne gibi bir faydası olur ilk olarak onun hakkında bilgi vermeye çalışalım. Yana yaslanmış ve siteyi tam olarak doldurmuş yazılar gelen ziyaretçiler tarafından daha rahat okunur bu önemli bir özelliktir.

Özellikle dikkat ederseniz haber sitelerin çoğunluğu yana yaslı olarak sitelerini hazırladıklarını görürsünüz. Bunun nedeni de dediğimiz gibi kullanıcıların sitede yazıları daha rahat okumaları ve sitenin görünümü daha belirgin hale getirdiğindendir.

Sizde sitenizde yana yaslı ve tam olarak dolduran yazıları sadece WordPress bir kodla yapabilirsiniz. İşte bu kodumuz text-align:Justify; kodudur.

Şimdi bunu nasıl uygulayacağımızı görelim. İlk olarak WordPress admin girişine gidiniz ve Görünüm Düzenle menülerini sırası ile açınız.

WordPress Yazıları Yana Yaslama Tam Ekrana Sığdırma İşlemi

Burada tema düzenleme seçiminde Stil Dosyası (style.css) giriniz ve “p {” (tırnak olmadan) seçimi aratınız. Seçimin hemen ardından } işaretinden önce

text-align:Justify;

kodunu giriniz ve Stil Dosyası (style.css) kayıt ediniz.

Ön belliği silerek siteyi tekrar açtığınızda siteniz de bulunan yazılar yana yaslandığını ve tüm p ile başlayan yazıların ekranı doldurduğunu göreceksiniz. Yapmanız gereken işlem bu kadar ayrıca kodu buradan da alarak sitenizin Stil Dosyası (style.css) kısmına ekleyebilirsiniz.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.