WordPress Yorum Uzunluğu Zorunlu Hale Getirme

WordPress standart olarak yorum uzunluğu için üst bir sınır ya da alt bir sınır vermektedir. Sayfa içerisinde kodu kullanarak en az olması gereken karakter sayısı ve en üst sınır olan karakter sayısını verdiğiniz değere göre belirleye bilir kısa ve uzun yorumlarda uyarı olarak gösterebilirsiniz.

WordPress Yorum Uzunluğu Zorunlu Hale Getirme

WordPress yorum uzunluğunu belirlemek için site temanız da functions.php dosyasının içerisine kodu yüklemelisiniz. Functions.php ulaşmak için WordPress admin panelinde tema düzelme alanına giderek tema içerisinde tema düzenleme alanında hemen sağ tarafında functions.php dosyasının üzerine dokunarak functions.php açınız. Burada uygun bir yere ya da functions.php en altına alt tarafta ki kodu yazarak kayıt ediniz.

Sayfada ki kodda 100 karakter altı yorum yazanlar için yorumu daha uzun yazmalarını 1000 karakter yazanlar için de yorumu kısaltmalarını sistem rica edecektir. Burada ki yorum karakter uzunluğu olan 1000 karakter ya da en kısa yorum karakter uzunluğu olan 100 karakteri siz istediğiniz karakter sayısı ile değiştirebilirsiniz. Karakter yorum sayısını değiştirdiğinizde karakter için uyarı alanını da değiştirmeyi unutmayınız. Birbiri ile eşleşmezse kullanıcı yorum uzunluk ve kısalık uyarısı yanlış olduğundan ne yapacağını yani doğrusunu bilemeyecektir. Uyarıyı mutlaka belirlediğiniz karaktere göre değiştiriniz.

WordPress Yorum Uzunluğu Functions Örneği

Kodu açılan sayfadan almak için burayı kullanabilirsiniz. Bu şekilde kod yazım yanlışı yapmamış olursunuz. Kodu alırken tümünü alınız ve üzerinden istediğiniz şekilde değişiklik yapınız.

Kategori: Site Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.