WordPress Yorumlar Alanında Dedi ki: (Says) Yazısını Görünmez Yapma

WordPress yorumlar alanından yorum yazan kullanıcının hemen yanında bulunan Türkçe dedi ki: ve İngilizce says: alanını basit sadece bir kod kullanarak nasıl görenmez yapacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

WordPress Yorumlar Alanında Dedi ki (Says) Yazısını Görünmez Yapma

Dedi ki seçimini görünmez yaptığınızda yanında bulunan : nokta işaretide görenmez olacak sadece yazan kişinin adı gözükecektir. İşlemleri yapmak için WordPress admin paneli içerisinde Görünüm – Tema Düzenleme menüsüne gidiniz.

Tema Düzenleme alanında Stil dosyası (style.css) dosyası üzerinden uygun bir yere burada bulunan kodu veya alt tarafta görülen kodu yazınız kayıt ediniz.

style.css says

Tema içerisinde var olan style.css dosyasına kodu girdikten sonra dedi ki: ibaresi tüm görünmez olacaktır. Dedi ki kelimesini görünmez yapmanın sitenize faydası vardır, zararı yoktur.

Faydası sürekli olarak tüm kullanıcının yanında bulunan dedi ki: kullanılanın aynı şeyi sürekli okumasından veya görmesinden sıkılabilmektedir. Bunu kaldırdığınızda sitede daha ciddi ve yoruma dayalı okuma sağlayabilirsiniz.

Dedi ki (says) yazısını siteden bu şekilde kısa ve basit yöntemle görümez hale getirebilirsiniz. Üst alanda söylediğimiz üzere sadece bir kod sitenin tümünde yer alan dedi ki: ibarelerin tümünü aynı anda kaldırmış olacaktır. Bu kod sitede tüm dedi ki yazısını görünmez yapar, site kaynak kodunda gözükür.

Sayfa içerisinde kodu sildiğinizde veya temayı değiştirdiğinizde tekrar gözükecektir. Tema değişikliğinde tekrar uyguladığınızda yine siteden görünmez olur.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.