WordPress Yorumlar Arasına Birden Fazla Reklam Ekleme

WordPress yorumlar arası istenilen yorum sayısı kadar reklam ekleme yapak reklam sayısını belirlemek istiyorsanız bu yazıda yorumlar arası nasıl reklam ekleyeceğinizi, reklam gösterim sayısını nasıl belirleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

WordPress yorumlar arası ne yazık ki şu an için reklam ekleme kodu yok. Sadece internette yabancı kaynakta yorumlar ortası reklam ekleme kodu verilse de Adding ads code between comments – stackexchange kaynakta verilen kod functions.php içerisinde doğru bir şekilde çalışmamaktadır.

Burada size daha basit eklenti ile nasıl yorumlar arası comments.php alanında yorum göstereceğinizi göstereceğiz. Eklentinin adı Ad Inserter Wp admin panelind eklenti alanında arayarak yükleyerek, etkinleştiriniz.

WordPress Ad Inserter Eklentisi

Eklenti içerisinde 16 kutu göreceksiniz burada 16 adet istenilen yerde reklam gösterimi yapabiliyorsunuz. Yorumlar arasında olduğundan 1 alana kodu ekleyerek ayarlamalara bakalım.

WordPress Yorumlar Arasına Birden Fazla Reklam Ekleme

Reklam konunuzu blok alanına ekliyoruz. Eklemeden sonra alt tarafta yer alan “Insertion” karşısı Between comments seçerek yanına kaç yorum arası reklam eklemek istiyorsanız (cevaplar yorum sayısına dahil değil sadece yazılan yorumları sayıyor) sayı giriniz. Üst resimde 7 yoruma arası göster olarak verilmiş. Hemen yan alanda auto counter seçerek kayıt ediyorsunuz.

WordPress Yorumlar Arası Reklam En Fazla Gösterim Sayısı

Şimdide en fazla kaç reklam gösterirsin ayarlamalarına geçelim bunun içi yine Toggle ikinci “Insertion” seçimine giderek Max alanından kaç defa reklam gösterilmesini istiyorsanız seçiyorsunuz. İşlemlerin tümü bu şekilde maksimum reklama sizin manüel olarak eklediğiniz reklamlar değil yorumlar arası reklam sayısıdır. 7 seçtiğinizde toplamda yorum arası 7 reklam gösterecektir.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.