WordPress Yorumlar (comments.php) Alanında Saati ve Tarihi Kaldırma

WordPress kullanıcı iseniz yorumlar alanında yer alan saati ve tarihi kaldırmak istiyorsanız bu sayfa yazılı olan işlemleri yaparak Yorumlar (comments.php) alanında saat dilimini veya tarihi tamamen kaldırabilirsiniz.

Ağırlıklı olarak saat kaldırma işlemi merak edildiğinden ilk olarak saati nasıl kaldıracağınızın bilgisini verelim.

WordPress admin paneline gidiniz ve Görünüm ve Düzenleyici menüsünden Tema İşlevleri (functions.php) dosyasına giriş yapınız. Bu functions.php dosyasının içerisine alt tarafta bulunan kod sayfasına giderek // Saati Kaldır komutunu functions.php dosyasının içerisine yazarak kayıt ediniz bu şekilde artık yorumlar alanında saat kalkmış olacaktır.

Tarih kaldırma isteyenler yine aynı şekilde functions.php dosyasının içerisine alt tarafta bulunan koda giderek // Saati Kaldır komutunu almalı ve functions.php dosyasına yazmalarından tarih yorumlar alanında kalkacaktır.

WordPress Yorumlar (comments.php) Alanında Saati ve Tarihi Kaldırma

Eğer siz hem tarihi hem de saati kaldırmak istiyorsanız bu sefer alt tarafta bulunan kodu tamamen alınız ve functions.php dosyasının içerisinde bulunan tüm kodu yazdırarak kayıt ediniz . Tüm komutu alarak kayıt ettiğimizde WordPress yorumlar alanında hem tarih hem de saat tamamen kalkacaktır.

Komutuları aynen almanız gerekmektedir. add_filter( ‘get_comment_date’, ‘wpb_remove_comment_date’, 10, 3); komutu tarihi tek başına kaldırsa da wordpress public_html / wp-includes / class-wp-hook.php 288 sırasınad hata alırsınız.

Saat içinde add_filter( ‘get_comment_time’, ‘wpb_remove_comment_time’, 10, 3); komutu saati tek başına kaldırsa da public_html / wp-includes / class-wp-hook.php 288 sırasında hata alırsınız. Kaldırmak istediğiniz saat ve tarihi hata almadan yapabilmeniz için komutu aynen alarak functions.php dosyasının içerisine uygulamanız yeterlidir. Her saat kaldırma ve tarih kaldırma için her iki kodu da buradan alabilirsiniz.

Kod olmadan site içerisinde admin paneli hariç sitenin tümünde tarih ve saati kaldırmak için nasıl kaldıracağınıza “WordPress Tarih ve Saati Veya Her İkisini Tamamen Kaldırma” eğitici yazısına giderek öğrenebilirsiniz.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

12 Yorum Yazılmış “WordPress Yorumlar (comments.php) Alanında Saati ve Tarihi Kaldırma”

 1. Merhaba, sizdeki gibi “Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.” yazı kısmını nereden değiştirebilirim acaba? Bir tek bu bölümü bulamadım. “E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir” yazısını değiştirmek istiyorum.

 2. Denedim çalışıyor, sorun yok. Anlatım da gayet yalın ve anlaşılır olmuş.

  1. Merhaba Orhan Bey, sitede sizler için verilen tüm kodlar tarafımızdan denenerek veya kendimize uygulayarak size sunmuş olduğumuz kodlardır tüm kodlardan güncelliğini yitirmediği müddetçe emin olabilirsiniz.

   Bizi takipte kalınız, bu tür bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 3. Saati kaldırma mantıklı ama tarihi kaldırma mantıklı değil. Nedeni ise siteye gelen kullanıcıların yorumun ne zaman yazıldığını merak ederler. Yazıldı ama ne zaman yazıldı, halen geçerli mi onun için bir webmaster olarak tarihi kaldırmanızı önermem!

  1. Teşekkür ederiz Rıza Bey, sizin gibi değerli webmasterın deneyimine her zaman ihtiyaç var. Bilginizi bizlerle paylaşarak bilgi verdiğinizi için minnettarız.

 4. Diğer makale bundan daha iyi bir çözüm yolu olacaktır. Nedeni ise kod yazdığınızda ilerde kodun hata verme ihtimali var ve her kod çağırmada siteniz biraz daha yavaşlıyor. Onunun yerini sizinde WordPress Tarih Ve Saati Veya Her İkisini Tamamen Kaldırma sayfasında ki gibi WordPressin vermiş olduğu imkanı kullanmak daha iyi olacak.

  1. Rasim Bey, sizin yazmış olduğunuz çözüm yoluna tamamen katılıyoruz. Sayfada bunu belirtmiştik sanırım siz bizi onayladınız, teşekkür ederiz. Yalnız bazı kullanıcılar sadece yorumlar alanında kaldırmak isteyebilir diğer yöntemde ise tamamen siteden kaldırır bu hususa da dikkat etmek gerekir.

 5. Hocam paylaşım için teşekkürler bu tür eğitici yazıların devamını bekleriz.

  1. Teşekkür ederiz Mikail Bey, bu tür paylaşımları ilerleyen günlerde daha da fazlalaştırarak sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Bizi takip etmeye devam ediniz. Tekrar teşekkür ederiz.

  1. Faydası olup olmadığının kararını tamamen size kalmış. Burada sadece şunu söyleyebiliriz.

   Bazı kullanıcılar sitelerinden yorum tarihini ve saatinin görülmemesi istemektedir. Burada verilen bilgilerde biz hem tarihi hem saati hem de her ikisini siz değerli kullanıcılara anlattık yazı da zaten eğitim kategorisinde yani bilgi verilmesi için yazılmış bir yazıdır.