WordPress Zamanlanmış Bakım Dolayısıyla Site Uygun Değil Hatası

WordPress sitenizi güncelleme yaptınız ve tekrar sitenin ana sayfasında Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. Bir kaç dakika içinde tekrar kontrol edin. yazısı gördüyseniz bu yazıyı sitenizden neden kaldırarak tekrar sitenizi aktif edebileceğinizi size anlatacağım.

Çözümünden önce neden bu hatayı aldığınızı anlatmak istiyorum. Bu hata siz sitenizi güncelleme işlemi yaparken güncellemenin tamamen bitmesini beklemediğiniz kaynaklanmaktadır bu aynı zamanda güncelleme sırasında internet kesintisinden de kaynaklanabilmektedir. Bu hatayı gördüğünüzde iki şekilde bu hatayı kaldırabilirsiniz.

WordPress Zamanlanmış Bakım Dolayısıyla Site Uygun Değil Hatası

1 çözüm yolu hiç bir işlem yapmadan beklemek sistem yaklaşık 5 – 10 dakika arasında kendisini güncelleyerek bu hata kendisi tarafından otomatik olarak giderilecektir. Evet, hiç bir işlem yapmazsanız dahi bu hata belli bir süre sonra sonlanarak siteniz açılacaktır.

Ben beklemek istemiyorum siteme gelen var bu hatayı görmesinler diyorsanız 2. çözüm yolumuzu kullanarak bu hatayı çözebilirsiniz. Bu çözüm yolunda ise ftp bilgilerimize ihtiyacımız var. Sitenizin FTP sunucusuna gidiniz. Sitenizin yüklü olduğu dosyalar içerisinde /public_html/ klasörünü göreceksiniz burayı açınız.

Karşınıza WordPress çalıştırmak için gerekli olan sistem dosyaları çıkacaktır. Burada sadece .maintenance adlı dosyayı bularak siliniz ve ftp programını tamamen kapatınız.

Siteye tekrar girmek istediğinizde hatanın kalktığını göreceksiniz. .maintenance dosyası WordPress için zamanlanmış bakım dosyasıdır. Siz bu dosyayı tamamen sildiğinizden dolayı zamanlanmış bakımı sisteminizde kaldırdığınız için zamanlanmış bakım uyarısını bir daha sitenizde görmeyecekseniz.

Özetle eğer sitenizde zamanlanmış bakım uyarısına düşmek istemiyorsanız WordPress sitenizi güncellerken mutlaka güncellemenin bitmesini bekleyiniz. İstemeyen sebeplerden dolayı bu hatayı aldıysanız bekleyin ya da .maintenance dosyasını kaldırın.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.