WP Broken Link Status Checker Durma Hatası ve Çözüm Yolu

WordPress eklentilerinden olan WP Broken Link Status Checker kırık link kontrol etme eklentisi tarama yaparken belirli bir sayıda duruyorsa yani taramaya devam etmiyorsa bu hatanın nedenini ve çözüm yolunun ne olduğunu burada öğrenerek hatayı çözebilirsiniz.

Sitenizde WP Broken Link Status Checker ya da benzeri sistemi taratarak size bilgi veren kırık link eklentisi veya sistemi aratan eklentilerden bir veya birkaçı belirli bir süre sonra duruyorsa bu sizin site içerisinde başka bir güvenlik eklentisi veya güvenlik duvarı eklentisi koruma amacı ile eklentinin işlevini durdurmasından kaynaklanmaktadır.

WP Broken Link Status Checker Durma Hatası ve Çözüm Yolu

Üst resimde gözüktüğü üzere WP Link Status eklentisi 217 sayfadan 37 sayfası taratırken durmuş. Tarama çalışıyor (Running) görünmesine rağmen 37 takılı kalacaktır ve tarama ilerleyemeyecektir. Bunun çözmenin yolu sitenizde başka var olan güvenlik eklentisini etkinleştirmek olacaktır.

Çoğunlukla bu durum Wordfence Security eklentisi kurulu olan WordPress sitelerinden yapmaktadır. Eklentiyi etkisizleştirerek tekrar tarama yaptığınızda tarama ilerleyerek sonucu gidebileceksiniz. Tarama bittikten sonra tekrar güvenlik eklentisi olan Wordfence Security eklentisi etkileştirebilirsiniz.

Bu işlemi yani eklenti etkisizleştirerek tüm taramalarınızda bitene kadar tekrar etkinleştirme yapmamalısınız. Burada WP Broken Link Status Checker eklentisi bir örnek bu sistemi taratarak kullanılan tüm eklentilerde gözükebilecek bir durumdur. Yine aynı şekilde Wordfence Security eklentisi de Wordfence Security yerine başka bir WordPress güvenlik eklentisi güvenlik sebebi ile eklentiyi durdurabilmektedir.

Bu tür eklenti durmalarından sitenizde bulunan güvenlik duvarı / güvenlik programını kontrol etmelisiniz.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.